HT KULÜP
HABER HATTI
HT KULÜP YAZARLARI
Mert Fırat düğün öncesi kiminle tartıştı? 30 Ağustos 2018 Perşembe, 11:40:26

Herkes İdil Fırat’ın akıllara durgunluk veren kına gecesini konuşup sosyal medya kullanıcıları da Mert Fırat’a “Kaçırıldıysan üç kere burnunu kaşı, biz anlarız” mesajları gönderirken tüm bu absürtlüklerin içinde gözlerim İlksen Başarır’ı aradı.

Mert Fırat’ın sinema filmlerinin yaratıcısı, ödüllü yönetmen ve senarist Başarır aynı zamanda Mert Fırat’ın ev ve kendi tabirleriyle hayat arkadaşıydı. O kadar yakınlardı ki birbirlerine, sevgili oldukları konuşulurdu kulislerde.

HER ŞEYİZ SEVGİLİ DEĞİLİZ

Hürriyet’ten Hakan Gence 2015 yılında bu et-tırnak çiftiyle röportaj yapmış ve sevgililik mevzuunu açık açık sormuştu.
Mert Fırat, “İlksen’le her şeyiz ama sevgili değiliz” derken, Başarır “Aramızda aşktan çok daha kıymetli bir şey var” diye yanıtlamıştı soruyu. “Biz ölene kadar birbirimizin hayatında olmak istedik. İnsanlar evleniyor ama sonra boşanıyor. Ayrılıyor... Biz öyle şeyler yaşamak istemiyoruz” diye de eklemişti. Mert Fırat röportajda, bir gün biri evlendiği takdirde artık aynı evde değil ama altlı üstlü oturarak bu ilişkinin süreceğini anlatmıştı.
Pek öyle olmadı gibi...

HARARETLİ TARTIŞMA

Mert Fırat’ın kızkardeşi Nila nişanın ve kına gecesinin ‘görümce’ kontenjanından baş aktörüyken İlksen Başarır ortalarda yoktu.

Tıpkı nişana gitmeyen gelin babası Önder Fırat gibi İlksen Başarır’ın da nerelerde olduğunu merak ederken haber önüme geldi.

Başarır ile Mert Fırat ‘karizma sıfırlayan’ kına gecesinin hemen ertesi günü öğlen saatlerinde G Mall’da buluştu. Masada hararetli bir tartışma yaşanırken yanlarındaki bir beyefendi de orta yolu bulmaya çalışır gibiydi.
Eğer bu tartışmanın konusu, altı üstlü oturacakları dairenin yeri değilse, ortada çok ciddi bir sorun var sanki...

Michael Jackson canlanıp geliyor desek oralı olmazlar

Türkiye’ye konser vermek için kimler kimler geldi de, yaş aralığı 11-15 arası değişen yeğenlerim ve arkadaşlarının birinden bir kez olsun "Şu konsere gidelim" cümlesini duymadım.
Ancak ne olduysa dünyaca ünlü rock grubu Imagine Dragones’un 2 Eylül Pazar günü Dolmabahçe Küçükçiftik’te konser vereceği duyurulduktan sonra oldu.
Michael Jackson mezarından çıkıp gelse oralı olmayacak bu çocuklar o andan itibaren delirmiş gibiler. Haftalardır Imagine Dragones konseri ile yatıp onunla kalkıyorlar.

BİLETİ EN HIZLI SATILAN KONSER

Konserin organizatörü BKM’nin Genel Müdürü Zümrüt Arol Bekçe’ye bilet satışının daha çok hangi yaş aralığında gerçekleştiğini sordum. Bekçe, 10-17 yaş arası büyük rağbet gördüğünü hatta o tarihte yurtdışında olması gereken 11 yaşındaki oğlunun da bu konser için Türkiye’ye geleceğini söyledi ve ekledi: “Imagine Dragones şaşırtıcı bir şekilde biletleri en hızlı satan yabancı konser oldu.”

Şöhretin şifreleri verilirken, “Çocuklar ve gençleri avucuna alırsan asla sırtın yere gelmez” diyenler doğruyu söylemiş.

Bekçe, BKM’nin seneye yapacağı konser serisinde yine bu yaş aralığının hayranı olduğu bir başka sürpriz isimle görüştüklerinin müjdesini de verdi.

Yazarın diğer yazıları