"Bergen" sonrası şimdi de Dilber Ay'ın hayatını konu alan "Dilberay" filminin fragmanı görücüye çıktı.

Büşra Pekin'in rol aldığı filmin fragmanını izlerken tüylerim diken diken oldu. Boğazım düğümlendi. Daha kısacak fragmanda. Filmini hiç düşünemiyorum.

Belli ki, acayip bir dram izleyeceğiz.

Belli ki, inanması güç bir yaşam izleyeceğiz.

Belli ki, zor geçirilen bir yaşam izleyeceğiz.

Belli ki, "Olmaz, olamaz" dediğimiz bir hayat izleyeceğiz.

Müslüm Gürses'in hayatını konu alan "Müslüm" filminde de gördük. Zor, güç bir yaşam. Ki maalesef bu hayatlar hala yaşanıyor günümüzde.

Ve çoğu insan da dayanamıyor!!!

Nasıl dayanılsın bu zor koşullara, yaşama, dayatmalara. Hiç kolay değil elbet. Dilber Ay'ı tanıyan şanslı kişilerden biriydim. Ki kendisini gördüğünüz zaman zor bir yaşam sürdüğünü anlıyordunuz. Ama uzaktan bakıp ne kadar anlaşılabilir ki!!! Ne kadar empati kurulabilir ki.

Bu yüzdendir ki, kimsenin hayatı uzaktan göründüğü kadar olamaz.

O yüzdendir ki, birilerini değerlendirmeden önce "Kim bilir neler yaşamıştır" demek ve biraz empati kurmaya çalışmak gerek.

Hiç tahmin etmediğiniz kişilerin geçirdiği zor sınavlar olabilir.

Ya da bazı insanların yaşadıkları yer, giydikleri kıyafet, eğitim durumları ile ilgili kimse kimseyi eleştirmemeli ve küçümsememeli. Ne olduğu ve zor şartlarda ayakta kalma çabası verdiği bilinmez. Ne yazik ki, sosyal medya da maalesef bazen denk geliyorum.


Her şey önüne serildiği zaman hayat çok kolaydır. Ki bu kolaylıkla bile ayakta kalmayı başaramayan insanlar var günümüzde. O yüzdendir ki, güçlü bir karaktere sahip olmak her şeye sahip olmaktan daha da iyidir.

Dilber Ay güçlü kadınlardandı.

Mekanı cennet olsun. Biliyorum ki, filminde ki, yaşamıyla da birçok kadına örnek olacak. Zor hayat süren ve sesini duyuramayan birçok kadına güç kuvvet verecek.

Ben de dört gözle filmini bekliyorum.


Belli ki, çok ağlayacağız.

En en istediğim

-Özellikle kız çocukların iyi bir eğitim alması.

-Başlık parasının tamamen kalkması. -Tüm kız çocuklarının ailesinin baş üstünde tutulması. -Kadın şiddetinin tamamen yok olması. -Kadınların da erkeklerin gibi eşit haklara sahip olması. -Bir kadının bir başka kadının canını acıtmak için uğraşmamalı. -Bir kadının hemcinsini her koşulda koruyup kollaması. -Kadınların her alanda söz hakkı olması. -Kadınların, çalışması, üretmesi. Din, dil, ırk fark etmez. Kadınların her daim, her ülkede, her anlamda güçlü olması. Unutmayın kadın güçlü olursa güçlü, güvenli, sağlıklı bireyler yetiştirir. Helal olsun Güçlü kadınlar demişken, Hollanda'dan harika bir haber geldi. Hollanda'da Başbakan Mark Rutte başkanlığında oluşturulan dört partili koalisyon hükümetinde Türkiye kökenli iki kadın bakan görev yapacakmış. Milletvekili Dilan Yeşilgöz Zekeriya ve Günay Uslu. Helal olsun. Haberi okur okumaz göğsüm kabardı. Bir kadın olarak ayakta alkışladım. Dünyanın neresinde olursa olsun bizim insanımız dan haberler gelince gururlanıyorum. E bir de kadın olunca daha da gururlanıyorum. Bravo gerçekten tebrik ediyorum. Yurt dışında ayakta kalmak, başarılı olmak ne kadar zor biliyorum. Ablam çok uzun yıllardır Hollanda'da yaşıyor. Orada ki, zorlukları bildiğim için daha da bir gururlandım. Helal olsun. Ülkemizin böyle daha çok kadına ihtiyacı var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR