Gün boyu yangın için üzülüyorum. Yangın bölgelerinde dostlarım, arkadaşlarım, ailem dediğim insanlar var. Elimden sadece yardım çığlıklarına ses olmak geliyor. Ve ihtiyaçları temin etmeye yardımcı olmak...

Sabah sporcuların başarısına seviniyorum. Gururlanıyorum, tebessüm ediyorum. Tebrik edeceğim, sevineceğim ama bir bakıyorum öğlen katledilen bir kadına ağlamaya başlıyorum. Öfkem daha da yükseliyor.

Bastıramıyorum, önüne geçemiyorum.

Alt üst durumdayım. Ne hissettiğimi bilmiyorum. Darmadağın durumdayım.

Acayip öfkeliyim.

Yazıyorum, siliyorum. Yazıyorum siliyorum.

Günlerdir yazamıyorum. Kime kızacağım bilmiyorum.

Güzelim ülkemiz, taşı toprağı altın olan ülkemiz yanıyor.

Börtü, böcek ölüyor.

Köpekler, kediler, kuzular, koyunlar telef oluyor.

Kadınlar katlediliyor.

Ve kayıp genç kızlar var.

Acayip öfkeliyim. Tek hissettiğim öfke!!!

Ve acayip üzgünüm. Bu yüzyılı sevmedim, sevemedim.

Asla söyleyecek söz bulamıyorum.

Daha kaç Azra gerekli kadınların sesini duymanız için

Antalya'da yangın var.

Dört bir köşede insanlar canıyla uğraşıyor. Yangın sürerken insan görünümlü bir canavar 21 yaşında Üniversiteli Azra'yı katlediyor. Cinsel saldırıda bulunup boğarak öldürüyor. Ardından beş parçaya ayırıp valizlere koyup ormana götürüyor. Yazarken bile ellerim titriyor. Korkunç!!! Caninin adı Mustafa Murat Ayhan. Evet M.M.A değil. Mustafa Murat Ayhan. Katledilen kadınların adı açık bir şekilde yazılırken canilerin adının neden baş harfleri yazılıyor. Hayır tamamı yazılmalı. Caniler deşifre edilmeli. Ve artık bu canilere bir dur denmeli. Yeter!!! Artık tam anlamıyla cezalar gelmeli. Azra kadınların haklarını korumak için gazetecilik bölümünü seçmiş. Kadın cinayetlerine dikkat çekmek için sosyal medyada birçok paylaşım yapmış. Ama bakın bugün Azra'yı konuşuyoruz. İnanın çok üzgünüm. Genç bir meslektaşımı kaybettim. Hem de korkunç bir şekilde çok ama çok üzgünüm. Biz kadınların yası bu ülkede hiç bitmiyor, bitecek gibi de gözükmüyor. Sıla da kayıp Azra'ya kahrolurken Antalya'dan bir kayıp haberi daha geldi. 18 yaşındaki Sıla Yılmaz'dan iki gündür haber alınamadığını açıkladı yakınları. Sizi bilmiyorum ama ben Sıla için korkuyorum. Sıla için endişeleniyorum. Sıla için dua ediyorum. Belki bu haber daha yayına girmeden Sıla'dan güzel sevindirici haber gelecek. Evet inşallah gelecek. Acı değil sevindirici haber gelecek. Bunun için umut ediyorum. Dua ediyorum, istiyorum. Lütfen artık yeter. Kadınların sesi olun. Daha yüksek sesiniz çıksın. Herkesin sesi çıksın. Daha yüksek en yüksek şekilde kadınların sesi olun. Çünkü bu ülke kadınları koruyamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR