Albümlerin satış rekorları kırdığı, konser üstüne konserin yapıldığı günleri özlemiyorum dersem yalan olur. Ancak müzik sussun, kimse şarkı söylemesin dendiği bir dönemde buna da şükür. Yeteneği olan, güzel şarkı söyleyen ya da söylediğini düşünen her kim olursa olsun onların hepsine selam olsun. İyi ki varlar. İyi ki üretmeye devam ediyorlar. Para, yapımcı bulmakta zorlansalar da mücadele verip albüm çıkartıyorlar. Özellikle son zamanlarda ben yeni isimlere daha çok kulak veriyorum. Çünkü müzik dünyasında yeni bir dönem başlıyor. Bu dönemi de çok seveceğiz. Haydi o zaman bakalım müzikte neler olup bitiyor.
‘Betül iyi olmuş'
SONUNDA Betül sonunda. Bravo sana. Oh be hele şükür. İşte budur. Yıllardır yaşından büyük şarkılar, klipler, tavırlar, haller. Üzerinde bir ağırlık. Bak şimdi ne güzel olmuş. Bu yaz her yerde Betül Demir'in ‘Sana N'olmuş' şarkısı çalıyordu. Demek ki, insan kendi enerjisiyle bir şey yapınca güzel bir yere geliyormuş. Tam da olması gerektiği gibi. Betül'ün sesi güzel, yorumu harika. Bu tarz şarkılar peşinde koşması gerekirken, bu tarz klipler çekmesi gerekirken yıllardır faklı bir şeyin peşinden zamansızca koşuyordu. Gereksizmiş işte. Bakınız Betül bu sene her yerde. Bravo ve hoşgeldin Betül.
Merve'nin yorumu
GEÇEN sene çok yazdım. Hem de çok. Merve Özbey'in sesi tamamdır. Hatta "Hadi artık bu kıza bir albüm yapın" dedim. Bakınız kendine güvenenleri utandırmadı. Merve Özbey, ‘Yaş Hikayesi' ile dikkat çekti. Merve'nin o farklı sesi, içli yorumu, yine birçok şarkının arasından çıkıp geldi ve herkesi coşturdu. Şarkı herkesin dilinde. Merve'de bu ses olduğu sürece biz onu daha çok uzun yıllar dinleyeceğiz.
Buray yıllar öncesine götürdü
ZARFIN içinden kum dolu bir şişe ile çıktı Buray'ın CD'si. Önce dinleyeceklerim arasına koydum. Günler geçti, unuttum. Bir akşam ‘Çilek Kokusu' dizisinde duydum. 90'lara gittim. İçim bir anda kıpır kıpır oldu. 90'larda alıştığım bir tını. Anında Shazam açıp kim olduğuna baktım Buray'ın ismi çıktı karşıma. ‘1 Şişe Aşk'ın müptelası oldum. Özellikle ‘İstersen', ‘Sonsuz Kılalım', ‘Sen Sevda mısın?' favorilerim. Buray'ın sesini sevdim, içli yorumuna bayıldım. Sözler, Gözde Ançel'e aitmiş. Tebrikler. Haydi daha yolun başındasınız. Daha güzel şarkılara devam.
Kısa kısa
-Ece Seçkin ikinci şarkısı ‘Aman Aman'la da tutturdu. Devam Ece devam. Durmak yok. "Tamam ben oldum" dersen kaybedersin, aman aman.
-Yıldız Tilbe'nin ‘Cıs Yanarsın'ı henüz anlaşılmadı ama bu şarkı demlenince dillerden düşmeyecek. Klasik Yıldız şarkılarından olacak. Hiç tahmin etmediğim insanlardan duymaya başladım bile.
-Mabel Matiz çok sürprizli bir isim. Şimdi de ‘Sarışın'la her yerde. Mabel'in sesine bayılıyorum ve onu dinlemeye doyamıyorum.
-Mustafa Ceceli'nin Harbiye konserini kaçırdığım için çok üzülüyorum. Çok iyiymiş ve ‘İlle de Aşk' şarkısı da dillerde. Bu arada Mustafa, ‘Kapışma'daki halleri ile acayip sempatik bir adam olduğunu da kanıtlamış oldu. O yarışma için ayrıca bir şeyler yazacağım.
-Ferhat Göçer'in ‘Yıllarım Geçti' şarkısı efsane ama bana o şarkıyı Cenk Eren sevdirdi onu da söylemeden geçemeyeceğim. Bu yaz bu şarkıyla açılış yaptı ve her seferinde de Ferhat Göçer'in adını andı. Konuşmadıkları halde Ferhat'ı alkışlaması ve anması bana göre takdir edilmesi gereken bir durumdur. İnsanların birbirlerinin adını anmaya ve alkışlamaya korktuğu şu günlerde hem de.
-Kenan Doğulu ‘Aşk İle Yap' beklenmedik bir halde zirveye oturdu her yerde. Reklam olmasaydı şarkı daha da zirveye çıkardı.
-Simge çok uğraştı ama sonunda ‘Miş Miş'le tutturdu. Ama bundan sonraki şarkı çok önemli. Aman Simge dikkat.
-Ediz'in kliplerde görünen yıldızı normalde sokakta yok, parlamıyor ama çocuğun şarkıları acayip parlıyor. bundan sonra ki şarkıları merakla bekliyorum.
-Ziynet Sali'nin röportajlarını okumaktan şarkılarını dinlemeye fırsatım olmadı. Bazen bu kadar çok röportaj ters teper. Aman dikkat Sıla'dan başka bir şey konuşulmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR