Önceki gün “Mazhar, Fuat, Özkan kurallarını yıktı beachte sahneye çıkıyor. Cuma günü yani yarın Tren Beachte sahneye çıkıyor” diye yazmıştım. Yeni neslin geç keşfettiği ancak Dünya’nın bizden önce peşinden koştuğu Selda Bağcan’a teklif üstüne teklif yağıyormuş. Selda Bağcan’ın çevresi beachler konusunda kararlı sanatçıya “Sakın çıkamazsın. Beachler sana göre değil” deken bir kesim de “Çık ne olacak Allah aşkına. Sana ulaşamayan bir kesim var. Orada seni dinlesin, görsün, ulaşsın” diyormuş.

Şimdi size soruyorum?

Selda Bağcan beachlerde yani happy hourlerde sahneye çıkarsa:

- Ününden ün eksilir mi?

- Kalitesinden kalite gider mi?

- Müzik kalitesinden bir şeyler eksilir mi?

- Selda Bağcan Selda Bağcan olmaktan çıkar mı?

BEACHLERDE ISTAKOZ YEMEYENİ DÖVÜYORLAR MI?

Şimdi ki nesil “Ben çocukken sushiye Sushi demezdim, ıstakoza bulanırdım, öğlen, akşam ıstakoz yiyerek büyüdüm” dese yeridir. Ama bizim nesil öyle mi? Sen şimdiye kadar nohuta nohut deme, kuru fasulyeye ekmek ban.Şimdi gel öğlen, akşam ıstakoz, böcek, karides ile beslen.


İyi de neden kardeşim.


Bu sürekli yenen bir şey mi Allah aşkına.


Osman Müftüoğlu duy sesimi…


Ya da bir bilen bir açıklasın bu böcekler sürekli yenen bir şey mi?


“Yani denizden baban çıksa ye” lafı tamam da yani sosyal medyaya göre maşallah bizim insanımız sabah kahvaltı da şampanya-somon tüketiyor, öğlen böcek, akşam böcek besleniyor. Töbe ya.


Anam babam usulu güzelim kurufasulye yemeğinimizi unuttu millet.


Ha pardon kinoayı unuttum.


Bi de o var.


Kionasız masaya oturmuyorlar. Yani sosyal medyadan onu anlıyorum.


İyi de ne olacak bizim sonumuz ben anlamadım bunu.


Alaçatı-Çeşme arası hangi beache gitsem antin, kuntin bir mönü. Doğru düzgün bir mönü ile


Allah sizi inandırsın önceki gün Fly Beachte, Hülya Acar Yazdıç’ın hazırladığı Dirtyhands’ın de karşılaştım.


Anam, babam usulü yeşil mercimek, nohut, ince kıyım yeşilliğin bol olduğu bir salata bulabildim. Şükürler olsun diyerek karnım doydu.

YAHU BEACH MENÜSÜ NE OLABİLİR Kİ?

Zamanında Bodrum Maça Kızı’nda 70 TL’ye lahmacun var dediler Türkiye yıkıldı şimdi de çeşme Zeo Beach her sene bir mevzu çıkartıyor. Şimdi de 500 TL’ye Pizza koymuş. Her gün bir kişinin sosyal medyasında görüyorum. Ama hiç bir hareket yok. Geçen sene de böyle bir şey yapmıştı. Ama o bir kere olur. Sırf haber olmak, dikkat çekmek için insanları bu kadar keriz yerine koymak da neyin nesi ben anlamıyorum ki saçmalıktan başka bir şey değil. Yapmayın, etmeyin.


Bu insanın kendisini bitirmekten başka bir şey değil. beach mönüsü ne olabilir ki. Evet 70 TL’ye de lahmacun olmaz. En fazla hadi lüks bir beachte 20 TL olur lahmacun-pide. Sonra böyle işte sağlıklı satalalar olur. Karpuz-peynir olur. Hafif şeyler olur Allah aşkına yeter böcek böcek.


Ananızın karnından böcekle mi doğdunuz yeter.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR