HT KULÜP

Ultra lüks tatil

HABERİN FOTOĞRAFLARI

Sosyete ve iş dünyasının tekne tutkunu ünlü isimleri, mavi sularda ultra lüks tekneleriyle boy gösteriyor. Tekne, kimi ünlü için bir tatil biçimiyken bazıları için çok daha fazlası... Lüks teknelerde sadece tatil için var olanların dışında kimileri için tekne demek hayat demek... İşte lüks tekneleriyle adından söz ettiren isimler...

Caroline KOÇ

Merhum Mustafa Koç'un İngiliz bandıralı, 38 metrelik yatı Caressa K, 5 yıldızlı bir otel gibi. Caroline Koç'un kullandığı yatta, bir master kabin, iki VIP kabin, iki misafir odası ve mürettebat için de dört kabin bulunuyor. Aynı anda 16 kişinin geceleyebildiği yatta 50 kişi ağırlanabiliyor.

Esra-Raif DİNÇKÖK

Akkök Holding Yönetim Kurulu Üyesi Raif Dinçkök, eşi Esra Hanım için kesenin
ağzını açtı. 40 metre uzunluğundaki lüks tekneyi eşine hediye eden Raif Bey, 'Esra' ismine hitaben yata ‘Esosh’ adını verdi. İçinde birçok lüks özellikleri olan askeri süper yat, bu sene suya indi.

Ünal-Fani AYSAL

Eski Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal, 52 metre uzunluğunda üç güverteli mega yat 'Barbie'de yazlarını geçirmeyi tercih ediyordu. Geçtiğimiz yıllarda yanan Barbie’nin yerine Aysal, bu yıl 'Ma Biche' isimli eski teknesini kullanıyor. Yıllardır tekne ve denizle ilgilenen Ünal Aysal, eşi Fani Aysal ve kızı Alin'le
tekne gezilerine çıkmaya bayılıyor.

Özcan-Aylin TAHİNCİOĞLU

Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu ile eşi Aylin Tahincioğlu, lüks teknelerini genelde Bodrum ve Göcek'e demirliyor. Tahincioğlu çifti, teknede dostlarını ağırlamayı çok seviyor.

Yalçın-Neslihan SABANCI

Yasa Holding'in patronu Yalçın Sabancı ve eşi Neslihan Sabancı, oğulları İlhan Sabancı’ya ait lüks tekneyle her sene Bodrum Cennet Koyu'nda tatil yapıyor.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR