HT KULÜP

Engeller kalktı...

HABERİN FOTOĞRAFLARI

Sosyetenin yardımsever hanımları, Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği'ne (BEDD) bağışlanan otobüsün hizmete alım törenine katıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, İETT ve Koç Grubu tarafından Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği'ne (BEDD) bağışlanan bedensel engelli vatandaşlar için özel olarak dizayn edilen otobüsün hizmete alım törenine katıldı. Açılış töreninin ev sahipliğini BEDD Başkanı Kemal Demirel ve Heves Ekinci üstlenirken, açılışa derneğin tüm bağışçıları ve çok sayıda engelliyle aileleri katıldı. Emine Erdoğan'ın gelmesiyle başlayan törende Dernek Başkanı Kemal Demirel yaptığı konuşmada, 1993 yılında eşiyle birlikte kurduğu derneğin çalışmaları, eksikleri, ihtiyaçları ve yapılması gerekenlerle ilgili katılımcılara bilgi verdi. Projenin fikir annesi olan Emine Erdoğan ve Heves Ekinci'ye konuşması esnasında "Onlar bizim annemiz" diye hitap eden Kemal Demirel'in gözleri doldu. Açılış konuşması sonrasında projeye destek veren Koç Grubu adına Semahat Arsel, Anadolu Grubu adına Tülay Özilhan Aksoy ve Heves Ekinci, Başkan Kemal Demirel'in elinden teşekkür plaketi aldı.

EMİNE ERDOĞAN'DAN TAM DESTEK

Plaket töreninin ardından Emine Erdoğan yaptığı konuşmada, ''Türkiye'de bedensel engelli vatandaşlar için yapılan bu otobüs bundan sonra atılacak adımların bir başlangıcıdır. Bu konuda devlet her türlü desteğe hazırdır konuyla ilgili daha öncede olduğu gibi bundan sonra da ne gerekiyorsa yapılacaktır. Bu konuda inanın herkes sorumluluk sahibidir. Tek bir engelli kardeşimiz dahi kendisini dışlanmış hissederse bunun vebali tüm insanlığın üzerinedir'' diyerek engelli vatandaşlardan ve katılımcılardan büyük alkış aldı. Kurdela kesimi sırasında Anadolu Grubu adına Tülay Özilhan, engelli vatandaşlarımızın rahat seyahet etmesi için derneğe yeni bir otobüs sözü daha verdi.

Gürkan KURT