HT KULÜP

Rezan Has Müzesi'nden sergi...

Kadir Has Üniversitesi Rezan Has Müzesi, görkemli bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor. ‘Atûfetlü Efendim Hazretleri’ Osmanlı Belgeleri Işığında Kudüs’e Mimari Bir Bakış (1839-1917)” sergisi, Rezan Has Müzesi Direktörü Ahu Has’ın ev sahipliğinde düzenlenen bir kokteyl ile açıldı.

Dünyanın en eski kentlerinden Kudüs’ün 1839-1917 yılları arasındaki mimari dönüşümünü gözler önüne seren ‘Atûfetlü Efendim Hazretleri’ Osmanlı Belgeleri Işığında Kudüs’e Mimari Bir Bakış (1839-1917)” sergisi, Rezan Has Müzesi’nde
ziyaretçileriyle buluşuyor. Pazartesi akşamı düzenlenen açılış kokteyli ile kapılarını ziyaretçilerine açan sergi, cemiyet hayatı ve sanat dünyasının önde gelen isimlerini de bir araya getirdi. Rezan Has Müzesi Direktörü Ahu Has’ın ev sahipliğinde ve Kadir Has Üniversitesi UNESCO Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Yonca Kösebay Erkan’ın küratörlüğünde düzenlenen sergi açılışına UNESCO Kürsüsü Bezalel Sanat ve Tasarım Akademisi Prof. Dr. Mike Turner ve İsrail Başkonsolos Vekili Ehud Moşe Eitam’da katıldı.

Onur AYDIN

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR