HT KULÜP

'Nazlı' sanat...

HABERİN FOTOĞRAFLARI

15 senelik reklamcılık tecrübesinin ardından genç sanatçılara destek vermek amacıyla kurduğu sanat platformu Artkolik’i genişleten Nazlı Keçili, sanat macerasını HT Kulüp’e anlattı.

İngiltere'de iş idaresi ve ekonomi eğitimi aldıktan sonra film prodüksiyon yüksek lisansı yapan Nazlı Keçili, Londra'da başlayıp İstanbul'da devam eden 15 senelik reklamcılık tecrübesini, Cenajans'ın birçok dünya ödüllü işine imza atan ekiplerin içinde departman departman çalışarak kazandı. Bu yoğun iş dünyası senelerinin sonunda, girişimci ruhu ağır basan Keçili, genç sanatçılara destek amaçlı 'Artkolik.biz online' sanat platformunu kurdu. Bugün Artkolik dergi, HUBart ve Artkolik workshop'lar ile Artkolik Ailesi'ni genişletiyor. Koleksiyoner bir aileden gelen ve Artkolik macerası ile genç ve umut vaat eden sanatçıları da koleksiyonuna eklemeye başlayan Keçili, Artkolik sanat platformunun en büyük hedeflerinden birinin sanatı gençlere hem üretici hem seyirci hem toplayıcı boyutlarında sevdirmek olduğunu söylüyor.

Kitap yazmak istiyor

Kendisi de sanatın bazı kollarında üretim yapan Keçili'nin, uzun gelecekteki hayali Artkolik ailesini üretim, eğitim ve yaratım alanlarında çalışan bir eğitim kurumu haline getirmek. Sanatın en önemli merkezlerinden biri olan Londra’da 8 sene yaşayan Keçili, halen ayda bir-iki gün bu şehre sadece sanat seyahati yapıp şarj olduğunu söylüyor. İki kız çocuğu olan ve onları da elinden geldiğince sanatın içinde yetiştirmeye çalışan Keçili, müzik, resim ve edebiyat alanlarında insanın kendini geliştirmesinin sonu olmadığını ve bunun kişiye muhteşem bir boyut kazandırdığını söylüyor. Önümüzdeki hedeflerinden birinin de bir kitap yazmak olduğunu söyleyen Keçili, bunun için ustalardan ders alarak kendini geliştirmeye çalıştığını da sözlerine ekliyor.

Onur AYDIN

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR