HT KULÜP

'Enerjimi işime borçluyum'

HABERİN FOTOĞRAFLARI

Birbirinden farklı yönleriyle tanıdığımız cemiyet hayatının ünlü ismi Ayşegül Dinçkök’ün hayatta en çok keyif aldığı şey üretebilmek... Tüm uğraşlarını sosyal sorumluluk projelerine dönüştüren yardımsever işkadını, MAG Dergisi’yle tutkularına dair çok samimi bir röportaj gerçekleştirdi.

- Ayşegül Dinçkök kimdir, nasıl bir ailede büyüdünüz?

Babaerkil bir ailede büyüdüm. Disiplinli ve çalışkan bir babam vardı. Okul tatillerinde milli kamplar olmadığı dönemlerde çalıştım, spora da onun sayesinde küçük yaşlarda başladım. Ayşegül Dinçkök, hayata sıkı sıkı tutunan ve yaşadığı her anı, değer katarak geçirmek isteyen, dostlarına ve çevreye karşı çok duyarlı bir kişidir.

- Çok çeşitli projelere dahil oluyorsunuz... İçinde olmaktan en çok keyif aldığınız proje hangisi?

İçinde yer aldığım tüm projeler benim doğrudan arzum ve katkımla gerçekleşiyor. Bazen art arda, yakın zamanlı projeler oluyor, acaba hangisi daha  heyecanlı veya değerli diye düşünmüyorum; hepsi
çocuğum gibi, gerçekten sualtı fotoğraflarımı çok emek harcayarak çekiyorum. Bu fotoğrafların bir
elbiseye, bir eşarba veya bir çantaya dönüşmüş olması beni çok heyecanlandırıyor. Bu yıl Mehry Mu
ve Banu Bora Mumcu ile bir kapsül koleksiyon hazırladık. Ayrıca Aralık 2014’te açılan sergimle eşzamanlı olarak “Derin Tutku Air” adlı kitabımı
çıkardım.

- Azalmak bilmeyen yaşam enerjinize hayranız... Bunu nasıl korumayı başarıyorsunuz?

Yaşam enerjimi yaptığım işe, duyduğum sevgiye ve hiç bırakmadığım sporculuğuma borçlu olduğumu düşünüyorum. Su altında fotoğraflarımı çekerken bunları nasıl ve kimlerle paylaşacağım düşüncesi zaten hiç aklımdan çıkmıyor.

- Daldığınız zamanlarda neler hissediyorsunuz?

Günlük hayatımda meditasyon yapamıyorum. Sualtında kendimle baş başayım. Sualtında keşfetmemi
bekleyen onlarca güzellik ve sadece kendi nefesimin sesi. Bu muhteşem bir duygu...

'Derin Tutku’nun isim annesi kızım Mutlu'

-Derin Tutku hayatınızda ne ifade ediyor?

Derin Tutku, ailemden sonra gerçekten tutkuyla bağlı olduğum yaşam felsefem oldu, diyebilirim. Derin
Tutku’nun isim annesi küçük kızım Mutlu’nun da ismi bulduğunda dediği gibi, “Ben yaptığım işi tutkuyla yapan biriyim, Derin Tutku da bir marka oldu, daha çok çalışmalıyım ki daha fazla kitleye ulaşabilsin.”

- Yaşamınızın her anında üretmekten keyif alan birisiniz... Bundan sonra üretmek istediğiniz neler var?

Derin Tutku, bir hobi olarak başladı ve tutkuya dönüştü. İnsanın hobi olarak başladığı bir şeyin buralara geldiğini görmesi çok heyecan verici tabii. Derin Tutku fotoğraflarından ilham alınarak üretilen
şeyler artacak.

- Kızlarınıza hayata dair en büyük tavsiyeniz ne oluyor?

Kızlarım, çalışkan ve dürüst bir babayla üretmeyi seven ve yaşama sıkı sıkıya bağlı bir anneye sahipler. Ben, iz bırakmaya inanıyorum. Aynı zamanda da kendi çektiği sualtı fotoğraflarını gösteren ve onların hikâyelerini torunlarına anlatan bir büyükanneyim. Çalışmaktan, inanmaktan asla vazgeçmemelerini öğütlüyorum.

Röportaj: MAG Dergisi

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR