HT KULÜP

'Babam çok vizyoner biriydi'

HABERİN FOTOĞRAFLARI

Yıldız Holding'in kurucusu Sabri Ülker'in hayat hikâyesi dijitale aktarıldı. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, kitapta merhum babasıyla ilgili şunları söyledi: "Sabri Bey, her zaman global olma hayali kuran bir vizyonerdi. Dünyayı yakından takip ederdi."

Yıldız Holding'in kurucusu Sabri Ülker'in 2014 yılında kitaplaştırılan hayat hikâyesi dijital dünyaya taşındı. Araştırmacı, gazeteci-yazar Hulusi Turgut tarafından kaleme alınan kitap, www.sabriulkerinhayathikayesi. com üzerinden okunabilecek. Kitapta, 3 kişiyle yola çıkan bir bisküvicinin küresel listelerde dünya devleriyle yarışan global bir dev olma yolculuğu belgelerle, fotoğraflarla ve tanıklarla anlatılıyor. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker merhum babası Sabri Ülker'in hayatının anlatıldığı kitapla ilgili, "Sevgili babam, 'Bilim ve teknik, bu yeni yüzyılda insan hayatına çok daha olumlu şeyler katacaktır. Ancak, bence önemli olan, böyle bir gelişmeyi insanın da kendi varlığında yaşatmasıdır' sözüyle 2000 yılında teknolojik gelişmelerin günümüzde alacağı duruma gönderme yapmış. Herkesin buna ayak uydurması gerektiğine inanmış. Biz de çağın gereklerini yerine getirerek hayat hikâyesini çok daha geniş bir okuyucu kitlesine ulaştırmak için dijitalleştirdik."

'Babam dünyayı yakından takip ederdi'

Murat Ülker, babası Sabri Ülker'in vizyoner bakışını şöyle anlattı: "Sabri Bey, her zaman global olma hayali kuran bir vizyonerdi. Dünyayı yakından takip ederdi. 1990’ların başında global olma yolunda National Biscuits Company-Nabisco şirketi Amerika'da "DSD (direct store delivery) doğrudan mağazaya teslim" diye bir sistemi hayata geçirmişti. Sabri Bey de Türkiye'de bunu ilk hayata geçiren kişi oldu’" dedi.