Pervin Ersoy’un yürüttüğü ‘Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz’ projesi, Erciyes Dağı’nın eteklerindeki Kayseri’ye yaptıkları seyahatle hem tarihi yerleri keşfetti hem de mutfağıyla şehrin gastronomi alanındaki zenginliğini tanıttı.
Giriş: 13 Mart 2020 CumaTürkiye’nin tanıtımı ve iç turizme verilen önemin arttırılmasını hedefleyen Pervin Ersoy ‘Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz’ projesi kapsamında, Türkiye’nin tarihi önemi yüksek şehirlerinden Kayseri şehrine özel bir seyahat düzenlendi. Rotahane ve projenin iş ortağı Sacred7 Travel tarafından gerçekleştirilen, Kayseri turunda her seyahatte olduğu gibi ünlü isimler de vardı. Hasan Kaçan, Elif Karlı ve Altay’ın katılımıyla Kayseri turu renklendi. Seyahatin ilk gününde şehrin merkezinde yer alan Kayseri Kalesi, Selçuklu Tıp Tarihi Müzesi, Milli Mücadele Müzesi, Kayserili olan ünlü Türk mimarı Mimar Sinan’ın evi ve kapalı çarşı oldu. Tarihi yerleşim yerleri ve her adımında yine tarihin izlerinin sürüldüğü Talas’ta masalsı bir yolculuk tur ziyaretçilerini karşıladı. Aynı gün doğudan batıya doğru kıvrılarak uzayan ve yaklaşık 12 km uzunluktaki Koramaz Vadisi; Büyük Bürüngüz, Subaşı, Küçük Bürüngüz, Ağırnas, Turan, Vekse ve Bağpınar gibi yerleşim yerleriyle misafirleri ağırladı. Kayseri seyahati boyunca; bölgeye özgü lezzetleri de keşfeden Rotahane, Kayseri’deki ünlü yemek noktalarını da takipçileriyle paylaştı.
İnternet sitemizde kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak ve tercihlerinizi yönetmek için Çerez Politikası, daha fazla bilgi için Aydınlatma Metni sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Sitemizi kullanarak çerezleri kullanmamızı kabul edersiniz.