HT KULÜP
HABER HATTI
HT KULÜP YAZARLARI
Dayanışma mı dediniz? 10 Ocak 2018 Çarşamba, 12:34:03

Los Angeles'ta düzenlenen Altın Küre ödülleri bu sene pek bir siyahtı! Ünlüler sinema sektöründeki cinsiyet eşitsizliğini protesto etmek üzere kırmızı halıda simsiyah giyerek birleşti. Aynı gece sektördeki cinsel tacize karşı başlatılan 'Times' Up' (Süre doldu) hareketine karşı destek de vardı. Reese Witherspoon "Bu sene sessizliği bozarak tacize karşı konuşan herkese teşekkür ediyorum" diyerek olayı alevlendirdi hatta.

Törenin sunucusu Seth Meyers ise "Yıl 2018. Marihuana bihayet yasal ve cinsel taciz değil" diyerek esprili desteğini kattı. Bizde ödül törenlerini politik sloganlara boğmayın denirken, Hollywood'da tarihi bir gece yaşandı. Hazır Hadise ve RTÜK olayı fazlasıyla tazeyken bizim pop dünyasında böyle bir birleşme olabilir mi? Cevabı bilsek de soruyu sormalıyız galiba.

Yaşasın promosyon

Bu ara internette ne kadar program varsa hepsini izleme moduna geçtim çünkü film promosyonunda olan isimler bir harika. Gülse Birsel ilk sinema deneyimi 'Aile Arasında'yı, Cem Yılmaz da 'Arif V 216'yı tanıtmak için programları dolanıyor, biz de ekran karşısında mest oluyoruz tabii.

Gülse, dizi çektiği dönemde tam bir bağımlılık yaratarak her hafta kendisini ve zeka ürünü yazdıklarını görebilmemiz için yörüngesine girmemize izin vermişti. Sonra bir süre ara verince dizi tekrarlarını izleyerek vakit geçirmek zorunda kaldık. Cem Yılmaz desen, ödül alsa da, o sırada yaptığı konuşmasını dinleyip gülsek diye beklediğimiz bir isim. Şu an ikisinin de alternatif medya dahil birçok yerde görüyor olmak mutlulukların en büyüğü kategorisine girer bence.

Aşırı mutlu eden medya

Tabii ki internet yayınlarından bahsediyorum. Cem Yılmaz'ı, Erim Özşen'in sunduğu 15 dakikalık talk şov 'Kısa Yol'da izlemek çok keyifliydi mesela. James Corden'in Carpool Karaoke'sinin yerli versiyonu diyebileceğimiz 'Kısa Yol'da arabayla İstanbul'u turlarken, Cem Yılmaz'la yapılan komedisi yüksek bir sohbeti izleyebiliyorsunuz.

Rahşan Gülşan'ın YouTube kanalındaki sohbetler de oldukça eğlenceli. Gülse'ye de Cem'e de buradan ulaşmak mümkün. Ayrıca pek yakında ‘Yasemin Şefik ile 1 Dakika 1 Şey Diicem' isimli bir şov başlıyormuş, şimdiden merak ettim. Geçen sezonun en çok izlenen internet projelerinden İbrahim Selim'in sunduğu 'Stolk' bu sene Ümit Erdim sunuculuğunda yayınlanıyormuş. ‘Onedio' ekibinin hazırladığı ve ünlülerin sosyal medyadan gelen soruları cevapladığı programlar da bir hayli güzel. Dizi derseniz 'Yara Bandı' hala en çok izlenenler arasında. İnternette böyle başka bir dünya dönerken televizyon kumandasını elinizden bırakmıyorsanız bir hayli geride kaldınız demektir.

Hafta sonu Olan Biten

*Ajda Pekkan belki sürpriz bir düet yapacağını söylemiş ama ne zamandır cayır cayır bir Ajda hiti dinleyemedik, düeti boş verse de bizi kendi söyleyeceği bir şarkıyla şereflendirse mi acaba? Ajda Hanım tek başına bir ordu gücünde çünkü.

*Dönemin en popüler sanatçısı, grafik tasarımcısı ve sanat yönetmeni Emre Yusufi meğer müzik de yapıyormuş. Zeytin isimli reggae grubunun üyesi olan Emre, bu ara Herkü'llü eserlerine yoğunlaşsa da aslında çok yönlü sanatçının ta kendisiymiş.

*Fatih Akın'ın Altın Küre aldığı film 'Paramparça' bir anda en merak dilen film oluverdi tabii. Filmekimi'nde izleme şansı bulduğumuz filmi Oscar adayı olmayı arzu eden yapımcılar izlese fena olmaz. Bu büyük ödülleri alabilmek için çekilen filmler de başka oluyor, umarım bunu anlarsınız.

Yazarın diğer yazıları