Biliyorum sizler de benim gibi “Şu kara 2013 bitsin, gitsin artık” diyorsunuz. Gidiyor şükür, bitiyor ama inanın ben hâlâ korkuyorum. Daha bir gün var. Aman bir kayıp daha vermeyelim. Bu sene çok kayıplar verdik. Çok acı yaşadık. Güldürmedi bizi bu yıl. Hep ağlattı. Yordu, üzdü, kırdı, geçirdi. Saymakla adını anmakla bitmez.Öyle ki, “Onlarsız” olmaz dediğimiz o kadar kişi bizi bırakıp gitti. Siz hiç Mehmet Ali Birand, Müslüm Gürses, Ferdi Özbeğen, Tekin Akmansoy, Savaş Ay, Metin Serezli, Tuncel


Kurtiz, Nejat Uygur ve Adnan Şenses’siz bir hayat düşünebilir miydiniz? İnanın çocukluğum yok olmuş gibi. Ahmet Mete Işıkara bile bizi bıraktı. Biliyor musunuz?


Yaşadığımız sıkıntılı günler nedeniyle farkında değiliz ama biz bu isimleri daha çok özleyeceğiz. Hem de çok. Hayatımıza kazınan isimlere veda etmek zorunda kaldığımız bu yıl sanat dünyasında adeta boşanma, ayrılma yılı da oldu. Ebru Şallı, Oktay Kaynarca, Ceyda Düvenci, Meltem Cumbul boşandı derken, Asena, Berkay ve Caner Erkin olayında düğümlendik. Ve son olarak Ebru Gündeş olayında da çözülemiyoruz. Olay karışık, karmakarışık. Ve ben en çok Ebru Şallı boşanmasına şaşırdım. En çok Arda Turan


ve Oktay Kaynarca ile kavga ettim. Ajda Pekkan ve Bülent Ersoy olayını irdeledim. Meryem Uzerli’yi özlemeye devam ettim. Ama tabii bunlar bitmedi. Hâlâ devam edecek. Yani 2014’te de birçok şeyi hâlâ konuşuyor olacağız.
2013’ü uğurlarken
- CUMA akşamı Cihangir’de gaz, Nişantaşı’nda eğlence vardı. Ben o gece hem gaz yiyerek hem de eğlenerek


2013’e kendi adıma o gece veda etmiş oldum.
- A46 yine yaptı yapacağını ve Nişantaşı’na ışıklı tünel kurdu. Ve her sene olduğu gibi Nişantaşı yine farkını


konuşturdu. Keşke İstanbul’un birçok yeri Nişantaşı gibi olsa.
- AH TAKSİM’im vah Taksim’im. Ne geliyorsa onun başına geliyor. Bu sene de çok yorgun. Cılız yılbaşı süsleri bile bu yorgunluğu gizleyemiyor. En büyük dileğim ve isteğim Taksim’in huzura, neşesine ve eski güzel yeşil günlerine dönmesi.
- BİR ay önce dördüncü şubesini açan Hardal bu sene güzel bir parti ile 2013’e veda etti. Evden bile çıkmak istemediğimiz günlerde hepimizi koltuklarımızdan kaldırdı ve gerçekten partinin hakkını verdi. DJ Murat Tokuş da o gece müthişti. Uzun süredir bu kadar güzel müziği hiçbir kulüpte dinlemiyordum.
- KARAKÖY’ÜN meşhur oteli Gradiva’nın üst katında bulunan Zelda Zonk’ta aslında bir on gün önce 2013’e veda etmiştik. Sağ olsun Levent Özçelik muhteşem bir program ile keyifli bir akşam yaşattı bize. Bu arada kaliteli bir yılbaşı gecesi geçirmek istiyorsanız Zelda Zonk’ta yemek yiyin. Geceyi oralarda geçirin. Otelde kalın ve sabah yılbaşı kahvaltısı edin derim.
2014’TE DE BUNLARI KONUŞACAĞIZ
- SİBEL CAN’ın albüm öncesi kaç kilo aldı verdi haberlerini ve tabii oğlu Engin Can Ural’ın kıyafetlerini.
- SERDAR ORTAÇ’ın Chloe ile bir türlü evlenememesini. Ve kayınpederinin bile kendisinden küçük oluşunu.
- KENAN DOĞULU ve Beren Saat’in evlilik hazırlıkları yaptığını.
- AJDA PEKKAN ve Bülent Ersoy’u kimin barıştıracağını.
- SİNEM KOBAL ve Arda Turan “Ayrıldı mı?”, “Ayrılacak mı?” “Birlikteler mi?”, “Değiller mi?” tadında Brezilya dizisine dönen aşklarını.
- MERYEM UZERLİ’nin tükenmişlik sendromundan çıkıp memlekete dönmesini ve dizi yapmasını.
- EBRU GÜNDEŞ’in “O Ses Türkiye” yarışmasında “Güldü mü?”, “Ağladı mı?” tadında yaptığı açıklamaları.
- EBRU ŞALLI ve Sinan Akçıl birlikte mi, değil mi? Birbirine en yakışmayan çift olduklarını.
- İstenmeyen gelin Ceyda Ateş’in aileye girip giremeyeceğini. Buğra Toplusoy ile evlenip evlenmeyeceğini.
- Ve yine her yerde bol bol Demet Akalın, Türkan’ı dinleyeceğiz.
YARIN GECE İÇİN KÜÇÜK TÜYOLAR
- BİRÇOK mekân daha pahalı olacak. Hesabınızı iyi yapın.
- “LİMİTSİZ İÇKİ VAR” diye lütfen ayarı kaçırmayın. Sonra 12’ye girdiğinizi bile göremezsiniz benden


söylemesi.
- HANIMLAR topuklu ayakkabılarınızı lütfen ayaklarınızı sıkmayacak ölçüde seçin. Belli bir saatte çıkarıp çıplak ayak gezmeyin. Gerçekten çok kötü gözüküyorsunuz.
- MALUM trafik çok olacak. Bence bugün arabanızla çıkmayın. Ayağınıza rahat bir şeyler giyin. Yürümek


zorunda kalacaksınız.
- EVET yarın gece tacizci, kapkaççı çok ama çok fazla olacağından önleminizi alın. Kendinizi koruyun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR