The İstanbul Edition'da bulunan Gold Bar'da partiler başladı. Mert Vidinli ile Çağla Gürsoy ilk partilerini geçtiğimiz hafta "Richie Rich Party" konsepti ile hayata geçirdi.
İş ve sanat dünyasının tanınmış insanlarını bir araya toplayan Mert ve Çağla bu partileri her salı yapmaya hazırlanıyor. Bu salı yani yarın akşam partinin konsepti ise "Playboy Mansion Party" olacakmış.
Her salı bir konsept düzenleyecek olan ikiliye ben çok güveniyorum.

Mert Vidinli artık bu konseptli partileri ile zaten kendini kanıtladı.
Mesela partinin olduğu gün telefonum durmadı. Birçok kişi, "Mert Vidinli'nin partisi varmış. Acaba biz de gidebilir miyiz?" diye bana sordu.
Bu gece hayatında parti düzenleyen bir kişi için önemli bir ayrıntı.
Şimdi diyeceksiniz ki, kim bu Mert Vidinli?
Aslında artık birçok kişi tanıyor.
Mesela Mert yıllarca İzzet Çapa ile çalıştı. Şimdi ise Blackberry'de VIP marka danışmanlığı yapıyor. Ve tabii ki, firmalara özel konseptli partiler düzenliyor.
Ve bence kesinlikle eğlence gurusu... Mert ile eğlenmemek imkansız.
Twitter'da da mertjacobs adı ile de pek çok takipçisi var. Artık birçok ünlüden ünlü yani anlayacağınız.
Ben yarın akşam Mert'in partisinde olacağım. Gelirseniz görüşürüz o zaman.
Ve geçen haftanın öne çıkan partileri
Geçen perşembe akşamı The Hall'da Alexander Kokoskeriya'nın Sony Ericsson'un yeni telefonu Xperia Ray için şov hazırladığı parti vardı.
Bir telefon ancak bu kadar görsel bir şölen ile anlatılırdı.


Podyumda kablolar dolanmış mankenler ve yüzlerinde maskeler. Alex son zamanlarda muhteşem çalışmalara imza atıyor. O gece de moda dünyasında çok sayıda ünlü isim oradaydı.
Parti güzeldi ama, Alex'in altın renkli metal Tuvana Büyükçınar imzalı papyonuna ve yine altın renkli ayakkabılarına bayıldım.

Alex'in icraatları bununla kalacağını düşünmüyorum. Daha devam edeceğe benziyor.
Ve o gece birçok açılış daha vardı. Kışlık mekanlar kapılarını tek tek açmaya devam ediyor. O gece Akaretler'deki W Hotel'in Loung'ı da açılış yaptı.
Gece müdavimleri ve sosyetik güzeller yine oradaydı.
Eda Taşpınar'ın şapkası ve ayakkabıları gece boyunca konuşuldu.Bu hafta birçok davette karşılaştığım Eda Taşpınar'ın inanın işi çok zor. Gerçekten bu kıyafet işi ayrı bir mesai. Allah yardımcısı olsun.
Şahsen ben çok sıkılıyorum. Programlara hazırlanırken bile ne giyeceğimi düşünmek üstelik yardımcılarım varken bunu düşünmek ayrı bir dertken davetlere katılırken giyinmek başlı başına olay.
Ama sosyetik hanımlar bunu gerçekten bir görev gibi yapıyor.
Zaten kıyafetleriyle de sürekli kendilerinden söz ettiriyorlar öyle değil mi?
O zaman söz ettirmeye ve giyinmeye devam.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR