HT KULÜP
HABER HATTI
HT KULÜP YAZARLARI
Konser tarihleri belli olmaya başladı. Yani yaz geliyor 16 Mayıs 2011 Pazartesi, 07:43:31

Hava soğuk falan üşüyoruz belki ama bakın konser tarihleri tek tek belli olmaya başladı. Bu ne demek? Yaz geliyor ve sıcak artık kendini tamamen hissettirecek demek.

Mesela sanatçılar ve konser izleyicisi için kesinlikle Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda yıldızların altında sevdiği sanatçıyı dinlemek çok önemlidir.
"Hatta en önemli" diyebiliriz.

İşte bu yazın ilk konser programı da çıkmış oldu. "TNT Yaz Konserleri 2011" 7-17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Konserin açılışını ve kapanışını süperstar Ajda Pekkan yapacak.

Açıkhava Haziran takvim programı şöyle:

7 Temmuz Ajda Pekkan
8 Temmuz Abba
9 Temmuz Ada Müzik 25. Yıl Bülent Ortaçgil, Zuhal Olcay, Grup Gündoğarken, Yeni Türkü, Hüsnü Arkan, Birsen Tezer, Bulutsuzluk Özlemi, Jihan Barbur, Mavi Işıklar, Replikas, Mehmet Güreli, Burhan Öçal, Gürol Ağarbaş
10 Haziran Bülent Ortaçgil
11 Haziran Ferhan Göçer 10 Tenor
14 Haziran Goran Bregoviç
15 Haziran Kenan Doğulu
16 Haziran Serdar Ortaç
17 Haziran Ajda Pekkan olacak.

Ve son yıllarda Kıbrıs'ın en gözde tatil yerlerinden Port Cratos Premium'da da tarihler belli oldu. Port Cratos Premium Koordinatörü Ergun Yıldız'ın da verdiği tarihlere göre sanatçıların takvimi şöyle. Eurovision'un yarı finalinde elenen Yüksek Sadakat ise yarışma sonrasında ilk konserini Cratos'da verecek.

Tabii gözler şimdi gurupta. Bakalım bu ilk sınavdan nasıl çıkacaklar.

19 Mayıs Yüksek Sadakat
20 Mayıs Volkan Konak
21 Mayıs Serdar Ortaç
27 Mayıs Mor ve Ötesi
28 Mayıs Candan Erçetin
3 Haziran Mazhar-Fuat-Özkan
4 Haziran Volkan Konak
10 Haziran Manga
11 Haziran Ajda Pekkan
17 Haziran Duman
18 Kenan Doğulu
24 Haziran Petek Dinçöz
25 Haziran Serdar Ortaç

Bu arada yarın, 'Kral Müzik Ödül Töreni' yapılacak. Sanatçıların hepsi geceye hazırlanıyor. Sezen Aksu ay sonunda çıkartacağı albümden şarkıları ilk kez seslendirecek.

Sezen Aksu albümünden sonra da Ajda Pekkan, Nazan Öncel, Mazhar-Fuat-Özkan albümleri de müzik marketlerde yerini alacak. Yani bu yaz bol müzikli bir dönem geçireceğiz.

Yazarın diğer yazıları