Show TV'nin reyting rekorları kıran dizisi "Aile" gününde kimselere söz vermiyorum. Salı günleri benim "Aile" günüm. O derece kaynaştık bu aile ile sizi bilmem.

Önceki gün de Serenay Sarıkaya'nın bir performansı vardı ki, aman da aman. Bir "Yarasında Kalsın" söyledi ki, of dedirtti. Serenay Sarıkaya'nın şarkı söylemeyi sevdiğini artık tüm ülke biliyor.

Bir dönem "İsyaaaaan" der içimizi titretirdi. Sonra "Telefonun Başında" söyledi ki, "Tamam hadi lütfen sahneye çık dolduralım" dedik. Hatta "Albüm yap" dedik.

Serenay Sarıkaya bu konuda teklif üstüne teklif alıyor ama henüz kabul etmedi. Ama "Alice Müzikali"nde bu hünerlerini sergilemeye devam etti.

Keşke albüm yapmayı, arada da olsa sahneye çıkmayı kabul etse. Hem kendi de seviyor, hem de bizi mahrum etmese. Şahsen ben çok istekliyim. Hem de sektörde güzel bir hareketlilik yaratır.

Her şeyin bir yolu yordamı var

Daha 20'lerinin başında iki gencin konuşmasına şahit oldum yakınlarda.

Çocuk, "Floransa'ya ya da Roma'ya gidelim" diyor.

Kız, "Roma şöyle, Floransa böyle. Boş ver oraları gel bak şuraya gidelim" diyor.

Çocuk sessizleşti bir ara "Tamam "diyor. Yani kız arkadaşı maşallah daha o yaşında gezmediği yer kalmamış. Bir anda, "Ahhh kızım ahhh. Daha gençsin, toysun ama sus kızım sus. Erkek tarafı bilmiş kız sevmez. Biz ettik sen etme. Bak şimdi ki, aklım olsaydı az konuşur, bildiğimi çok fark ettirmezdim" diyesim geliyor. Tabii karışmıyorum. Fakat böyle dediğime bakmayın bu yaşıma geldim hala cır cır böceği gibiyim ben de... Neyse...

Sonra çocuk, "Tamam" diyor ve devam ediyorlar konuşmaya.

Ve yine erkek tarafı, "Geceliği 3-4 bin TL. Bir şey değil. Zaten ikiye böleceğiz" demez mi!!!

Çocuk her şeyi ikiye bölmekten falan bahsediyor. Ama sürekli "İkiye böleriz" sözünü iliştiriyor. Aynı evde yaşadıklarını anladığım bu Z kuşağından ikilinin yanından hızla uzaklaşıyorum. Malum ben anlamıyorum bu kuşağı. Çok farklı bakış açıları var. Gerek ilişkiye, gerek ortak yaşam alanlarına, gerek paylaşım mevzularına falan.

Ve ne zaman denk gelsem el ele otururken bir anda hesap gelince, ellerini ceplerine atıp hesabı bölüp, çarpıp ödüyor Z kuşağı. Tamam hayat paylaştıkça güzelleşir ama sürekli böyle ikiye bölmelerden konuşulurken ve böyle yaşarken ilişki sürmez ki, arkadaşlar. Sürekli bunu dile getirmek falan ne bileyim. Ortak bir hesapta toplasanız mesela birisi ödese. Bunu da evinizde halletseniz falan. Daha şık, daha güzel sanki.

Daha önce de, denk geldim ben böyle konuşmalara ve hareketlere de o yüzden dile getiriyorum. Sürekli masada para bölüşmek şık değil. Tamam kendi bileceğiz bir şey tabii ama yine de her işin yolu yordamı vardır. Siz yine de büyüklerinizi izleyin bu konuda. Bir şey kaybetmezsiniz. Güvenin bana...

Para pul demişken

Malumunuz ekonomi son zamanlarda en çok konuşulan konu.

Ev kiraları, market fiyatları. Çarşı-pazar derken hangi masaya otursam, hangi ortama girsem fiyatlar dillerde. İnsanlar, "Bilmem nerede şu kadar hesap ödedim, bilmem nereden şunu aldım şu kadar ödedim" diye başlıyor konuşmaya. Eskiden, "Görgüsüz bu tipler" diye kızardım şimdi kazanıyorum. Gerçekten ne olacak bu fiyatlar belli değil.

Son zamanlarda döner fiyatının 800 TL, menemen fiyatının 2 bin 900 TL olduğu falan yazılıyor. Bu döner ya da menemen nerede satılıyor bilemiyorum ama sanırım topluca tüm bunları yemekten vazgeçeceğiz.

Henüz denk gelmedim ama menemene değil 2 bin 900 TL, 200 TL bile ödemek ne bileyim, ayıp yani!

İnsanın içine dokunuyor ama mekan sahibi ne yapsın!!! O da kendince haklı ama olmaz 2 bin 900 TL'ye menemen. Ne olursa olsun olmaz hanımlar-beyler.

Önümüzdeki zamanlarda gerek Bodrum, gerekse Alaçatı gibi tatil beldelerinden de fiyatlar gelmeye başlayacak. Siz hazır mısınız bilmiyorum ama ben henüz hazır değilim. Şimdiden söyleyeyim de!!!

Taytini’den Barbie’ni ye…

Berdan Mardini geçen yıl, spor yaparken tayt giydiği için “Bana 'Berdan Taytini' diyorlar” demişti.


Şimdi de sosyal medya hesabında ‘Barbie’ akımına uymuş. Ve kaçınılmaz "Merdan Barbieni" olmuş. E kaçınılmaz son tabii ama Berdan'ın Barbie yapan hayat bize neler yapmaz.

Ancak paylaşımına bakınca, "Allah'ım gerçekten bazılarına akıl fikir ver" diyesi geliyor insanın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR