Hatırlarsanız hamilelik sonrasında aldığı kiloları veremeyen Adriana Lima'ya söylenmedik söz bırakılmamış, kadın yerden yere vurulmuştu. Bakın o kiloları ile vurulan, korkunç cümleler kurulan Adriana, şu meşhur melek kanatlarını yeniden takmaya hazırlanıyor. Ve dört yıl aradan sonra düzenlenecek Victoria's Secret defilesi için yeniden anlaşma imzalamış, podyuma çıkacak.

Yani bu ne demek!!!

Kilo bu arkadaş; alınır-verilir.

1-Kadın hamileydi.

2-Yaşı ilerlemiş öyle pat diye kilo veremiyor olabilirdi.

3-Ayrıca bir tedavi süreci geçirdi belki, hemen kilo veremedi.

4-Belki kullandığı ilaçlardan dolayı şişiyordu.

5-Ya da depresyondaydı salmak istedi bir dönem.

Olamaz mı!!!

Gerçekten nefret ediyorum şu kilo muhabbetinden. Erkeklerin askerlik, kadınların şu kilo mevzusu bitmiyor.

Ve kadınlar hangi yaşta olursa olsun hep fit, hep güzel, hep bakımlı olması bekleniyor. Olacak iş değil... Ve üzgünüm bunu da hep yine kadınlar yapıyor. Şimdi yaz da geliyor ya, hangi masaya otursam kilo muhabbeti var.

Sürekli birileri, "Nasıl kilo vereceğim", "Bilmem kim ne kadar şişmiş" diye başlayan cümleler kuruluyor.

Arkadaş belki kadın hasta. Belki tedavi görüyor. Belki ilaç alıyor. Belki sinirleri bozuk ve gerçekten sürekli yemek yemesi gerekiyor.

Bunları sürekli kendinize hatırlatsanız mı? Bir yazı içinde iki kez yazdım. Belki daha net anlarsınız. Allah aşkına yeter yıldık. Biraz insan mı olsanız. Kilo verilir ama insanlık sonradan gelmiyor inanın.

Şimdi kilolu diye bir sürü laf dokundurulan o Adriana Lima melek kanatları ile yine öyle bir çıkacak ki, milleti yine baştan çıkartacak. Ve yine en çok kazanan model listesinin en başında yer alacak. Ve o kilolu halinden eser kalmayacak.

Olur mu olur.

Olacak mı olacak...

Klasik. Millet laf söylediği ile kalacak.

Yani Adria Lima fırtınası yine esecek. Neyse bakın kilo muhabbetleri başladıysa yaz geliyor demektir.

Fakat insanları biraz eleştirmeden, didiklemeden önce biraz empati.. Bizim ülkemizde de daha henüz doğum yapmış kadın didikleniyor. Hemen "Çok kilolusun" deniyor. Kardeşim kadın daha yeni doğum yapmış sen nerede yaşıyorsun arkadaş.

Benim hala bu insanlığa karşı umudum var o ayrı... İnşallah düzelecek.

Kuklasıyım

O değil de; Shakira'nın 12 yıldır birlikte olduğu ve iki çocuğunun babası Gerard Pique ciddi çirkef çıkmadı mı?

Gerçekten söylediği sözlere, yaptığı hareketlere bakınca; çirkef, sonradan rezillikler yapan erkek modelini görüyorum. Ve bir kadın 12 yıl boyunca bu adamın böyle çirkef ve rezil olduğunu nasıl göremez! "Aşk işte tüm bunları gizliyor" demekten kendimi alamıyorum. Belli ki, adam aslında genel olarak çirkefti ama Shakira "Hep yok saymış, görmezlikten gelmiş ya da idare etmiş" gibi geliyor bana. Çünkü aşk böyle bir şey sanırım.

Kadın aşık olduğu zaman fazlasıyla erkeği idare ediyor. Shakira ve Gerard Pique ilişkisi de tamamen böyle bir şey gibi gözüküyor uzaktan.

Neyse malumunuz Pique, Shakira'yı aldatmıştı. Üstelik birlikte yaşadıkları eve de sevgilisini defalarca getirmişti. Sevgili de Shakira'nın reçelini yiye yiye orada bir şeyler oluyor mesajı vermişti. Ki kadın anlasın artık adamdan boşansın durumu. Klasik!!!

Neyse sadece Amerika'da değil tüm dünyada yankı buldu bu olay. Haliyle Shakira'nın hayranları Pique'ye sosyal medyadan hakaret üzerine hakaret yağdırıyor. Kendisi de bu duruma "Barbarlık" olarak yorumlamış.

Bak sen!!!

Hem 12 yıldır evli olduğunu kadını, üstelik kendi evinizde aldatacaksın.

Sonra sevgilin için, "Ben onun kuklasıyım" diyeceksin.

Özür dileyeceğin yerde bir de "Barbarlık" diyeceksin.

Kardeşim sen aldatıp insan gibi boşansan zaten böyle olmaz. Shakira ile yattığın yatakta onu aldatıp bir de üste çıkmaya çalışıp eleştireler karşısında da bin laf edeceksin, bu çirkeflik değil de nedir Allah aşkına.

İster Türk, İster Latin Amerikalı ister Koreli fark etmez. Hiçbir kadın bunu sineye çekemez arkadaş. Bu aldatılmanın da çok üstünde bir durum artık.

Sharika da, hayranları da az bile yapıyor.

Ama Pique beyimiz hala kaşıyor işte söylemleriyle. Şimdi de evlilik hazırlığı yapıyor "Kuklası" olduğu sevgilisi ile. Bakalım daha neler söyleyeceğim bi çift için. Çünkü bitmez ben size deyim. Çünkü Pique tekrar ediyorum aşırı çirkef erkeklerden.

Umudunu kıskandım

Uzun süredir hiçbir şeyi kıskanmamıştım, 92 yaşındaki Rupert Murdock'un umudunu kıskandığım kadar. Adam maşallah 92 yaşında nişanlandı. Beşinci kez de nikah masasına oturmaya hazırlanıyordu Ann Lesley Smith'i ile. Düşünün heyecana bak. Umuda bak. 92 yaşında yahu!!! Helal... Ama ne olmuş? Nişanı atmış Murdock. Olsun bakın bunlar hep insanın umudunun olması demektir arkadaş. Benim nişanlanmak, evlenmek, yuva kurmak, plan yapmak falan geçtim yaşam umudum yok arkadaş daha bu yaşta. Nasıl oluyor da bu insanlar bu yaşta bu umudu yaşıyor, bu umuda sahip oluyor. Harbi helal. Aşırı kıskandım aşırı. Hele bizim ülkemizde sokağı çıkın yüzlerce umudu olmayan insan var. Hele 92 yaşında plan yapmak, plan yapmaya çalışmak. Evlilik hazırlığı falan filan. Çok umut içiren duygular çok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR