Vay be...

2023'e girdik. Üstelik ikinci ay olan cüce Şubat'a da yarın adım atıyoruz. Arkadaş bu zaman ne çabuk geçiyor böyle. Gözümüzü açıyoruz, kapatıyoruz zaman geçiyor.

Ben anlamadım bu işi gerçekten.

Zaman ışık hızıyla ilerliyor. Ve geride hiçbir iz bırakmıyor. Evet iz bırakmıyor. Geçen günler kocaman boşluk adeta.

Ne yaşadığımız günden bir iz kalıyor.

Ne yaşadığımız yeni dostluklardan.

Yeni yediğimiz güzel bir yemekten.

Ne gittiğimiz güzel tatillerden.

Ne izlediğimiz yeni filmlerden.

Yeni dinlediğimiz şarkılardan... Bakın iz diyorum. İz kalması, derin bir his duygusu olmuyor. Bu yüzdendir ki, hala 90'ları sayıklıyoruz.

Ve dönüyoruz, dolaşıyoruz eski günleri düşünüyoruz, konuşuyoruz. Ki sadece biz de değil Z kuşağı da 90'ları çok daha seviyormuş.

Bizler dönüyoruz, dolaşıyoruz hep eski günleri anıyoruz.

Z kuşağı 90’ları havalı buluyormuş

Sosyal medya alemindeki paylaşımlarının bir yerine hep 90'ları iliştiriyor Z kuşağı. Hani şu meşhur, sözde hiçbir şeyi beğenmeyen Z kuşağı. Fakat 90'ları hem çok kaliteli, hem çok karizma, hem de çok havalı buluyorlarmış. Dizi ve filmlerine... Şarkılarına... Sanatçılarına... Moda akımına... Televizyon programlarına bayılıyorlarmış. Nasıl beğenmesinler. Çok havalıydı be arkadaş. Çok havalı... Hani şimdiler sosyal medyada gezdiklerini, giydiklerini, yediklerini, içtiklerini paylaşıyorlar. Yoook... Aslında hiçbir şey yaşamıyorlar biliyor musunuz? Yok o zamanın kalitesi yok. Ne konserinde, ne etkinliğinde, ne modasında, ne şarkısında. Yok... O zaman çok başkaydı arkadaş. Gerçekten güzeldi. Üzgünüm ama 90'ların yerini hiçbir şey tutamayacak. Bir şeyi beğenmeyen Z kuşağı bile 90'ları araştırıyor. Hala o yıllardaki sanatçıları ve şarkılarını dinliyor. İyi ki yaşamışız. Gerçekten kendimizi şanslı hissedelim. O yıllardaki inceledikten, saygıdan, yaratıcılıktan bir şeyler almışız ve öğrenmişiz. O zamanlarda güzel izler kalmış bizlerde. Şükür. Şimdiki gibi sevimsiz değildi hiçbir şey... Daha mı fazla erkek oluyorsunuz Dizilerdeki diyalogların çok önemli olduğunu düşünenlerdenim. "Yargı" dizisinde çok önemli ve çok güzel bir diyalog vardı. Savcı sorgu sırasında şüpheli kişiye "Neden belinde silah vardı" diyor. Şüpheli kişi, "Havaya sıkmak için" diye cevap veriyor. Polis memuru, "Allah'ım akıl fikir versin bunlara. Ne anlıyorsunuz oğlum, daha mı fazla erkek oluyorsunuz" diyor. Böyle önemli cümleleri daha keskin belirtmek lazım. Daha fazla... Kafalarına vura vura!!!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR