Olmaz olamaz.

Kimse kusura bakmasın. İnançlarımıza, camilerimize kimsenin saygısızlık yapmaya hakkı yok.

Ne Eda Taşpınar'ın...

Ne düğün dernek yapanların...

Hiç kimsenin ama hiç kimsenin saygısızlık yapmaya hakkı yok.

Niye veriyorsun kardeşim camide poz! Hem de öyle kışkırtıcı biçimde... Başka yer mi kalmadı!!!

Mesela kiliselerde kapının önünde "İçeride fotoğraf çekmeyin" der. Bu kuralı bozup çekiyor musunuz? Orada kurallara uyuyorsunuz da neden bizim ülkemizde illa ki, kuralları yıkmaya çalışıyorsunuz. Anlamıyorum ben bu terbiyesizliği.

Lütfen yapmayın. Değerlere saygısızlık yapmayın. Hangi din olursa olsun, dini yerlere saygısızlık yapmayın. İlla bir şeyi ispat edeceksiniz diye bunları yapıp bazı değerleri yerle yeksan etmeye çalışmayın.

Tabii bu durum sonrasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca re'sen soruşturma başlatıldı Eda Taşpınar için. Bazıları sosyal medyada "Tutuklansın" diye hesaplar açmış. Tutuklanmayı, her mevzuda mahkemeye koşmayı kabul etmiyorum. Bazen saçma da buluyorum. Çünkü bazıları özellikle böyle durumlarda "Tutuklansın" diye çığırtkanlık yapan çocuklara taciz edenlere sessiz kalıyor. O yüzden samimiyetsiz buluyorum.

Tabii ki, Eda Taşpınar'ın hızla özür dilemesi ve yaptığı hatanın farkına varmasından yanayım. Ancak tutuklama da bana çok saçma geliyor kusura bakmayın.


Ancak ne camide düğün, ne bu tarz fotoğraflar kabul edilemez. Ama tabii sonuç tutuklama da değil gibi geliyor.

Sadece insanların kurallara uyması yeter.

Saygı göstermesi yeter.

Artık lütfen bunu kabul edin. Bu ülke bir Müslüman ülkesi. Ve Cumhuriyet ile yönetilen bir Müslüman ülkesi.

Kuralları var.

Saygı gösterilmesi gereken önemli detaylar var.

Bunu bilip öğrenmek ise çok kolay ki bunu ilkokula gitmeden aileniz ananızın, babanızın öğretiyor olması gerekiyor zaten.

Emeklemeye başladığınız andan itibaren. Hepsi bu!!!

Demek ki neymiş!!!

İbrahim Tatlıses photoshop'lu Dua Lipa fotoğrafı paylaşması üzerine demek ki neymiş; "Sosyal medyada her gördüğüne inanmamak gerekiyormuş..."

Bir bir daha iki...

Sonrasında, "Ben Ajda bilirim, Hadise bilirim vaktim mi var Dua Lipa'yı bilip takip edeyim meğer başka bir kıza yapmışlar bunu. Niyetim kötü değil" demiş.

Demek ki neymiş; "Sanatçıların danışmanlarının paylaşım öncesinde bazı görüntüleri görmesi kontrol etmesi gerekiyormuş..."

Tek taşımı kendim aldım, kendim taktım

Ronaldo'nun Suudi Arabistan'ın Al Nassr kulübüyle yıllık 214 milyon dolara anlaşma imzalamasından sonra özel uçağıyla yaptığı paylaşımı sanırım gördünüz. Özellikle de parmağındaki tek taş yüzüğünü de görmüşsünüzdür. Ki görmemek mümkün değil. Ronaldo tek taş yüzüğü sonrasında Nil Karaibrahimgil'in "Tek Taşımı Kendim Aldım" şarkısı geldi aklıma. Hatta mırıldanmaya başladım. Ne diyor şarkıda, "Tek taşımı kendim aldım, kendim taktım girmesinler havaya!" Hakkı var adamın. O kadar para kazanıyor. Hava atacak elbet. Hem o kadar parası var. Ne yapsın. Alacak tek taş takacak. Ama ne kadar paran da olsa, Ronaldo da olsan tek taş erkek adama yakışmıyor arkadaş. Kesin bilgi yayalım...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR