Tarkan ne dedi;

"Bir yıl kadar önce ruh halimin çok iyi olmadığı bir dönemden geçtim. Pandemi, dünyada olup biten üzücü olaylar, insanlığın endişe verici gidişatı, doğanın yok edilişi gibi bir sürü şey beni çok olumsuz etkilemiş, umudumu kaybeder gibi olmuştum. O anlarda bu şarkının melodi ve sözleri içimde yankılandı. 'Geççek geççek elbet bu da geççek, gör bak umudun gününü gün etçek'. Hepimize iyi gelecek bir şarkı yazmalıyım dedim. Belki bu şarkı bizi biraz teselli eder, bize moral verir, umut olur diye düşündüm. Dilerim ki “Geççek” yüzünüzde bir gülümsemeye vesile olur ve hepimize iyi gelir."

Ne oldu?

Saatler kuruldu. 21.00'i gösterdiğinde şarkıyı dinledik. Milyonlar hep birlikte.

Ama ne oldu?

Tam eğleneceğiz.

Tam güleceğiz.

Tam göbek atacağız.

Yok o siyaset, yok bu siyaset.

Tamam madem giderli. Madem bir yerlere gönderme. Madem bir şey. Ama biz Tarkanımızı dinlemek istiyoruz. Biz hiçbir zaman böyle bilmedik ki... Hiçbir zaman, hiçbir siyasi tarafta olmadan şarkılarını söyleyen Tarkan'a sürekli siyasi bir tarafa çekmek de neyin nesi!!!. Tarkan istediği gibi yaşadı. Konserlerini verdi. Dünyada şarkılarını kuzu kuzu söyletti.

Fakat şimdi hooop yine geldi oturdu mevzular siyasetin göbeğine.

"A desek" siyaset. "B desek" siyaset.

Adam aylardır bunalımda olduğunu belirten sosyal medya hesaplarından fotoğraflar paylaşıyor zaten.

Adam bunalımda bunalımda, birçoklarımız gibi.

İster star, ister megastar olsun adam bunalımda.

Tarkan da olsan bunalıma girebiliyorsun. Bir bir daha iki...

Hanımlar-beyler Tarkan da bir insan. Bunalımda ve böyle bir şarkı yazıyor. İlla ki, yok o partiyi tutuyor, yok bu partiyi tutuyor.

Bakın; 90'lardan bu güne bir şarkı çıksın, bir sanatçı bir şarkı yapsın aynen bu heyecanla bekliyor ve yorumlar yapıyorduk. Albümün sattığı rakamların haberlerin yapıyorduk. Yani şimdi ki, gibi bu kadar siyaset çok konuşulmuyordu.

Keşke o dönemlere ışınlansak. Her şeyimiz siyaset ile orantılanmasa. İtiraf ediyorum özledim ki, siz ne düşünüyorsanız düşünün ben Tarkan'ın bu şarkısı siyasi değil yarattığı heyecan adına konuşmak ve yorumlamak istiyorum.

Kim ne düşünürse düşünsün.

Ki zaten Tarkan'ın şarkısının klibinde tam da pandemi döneminde geçirdiğimiz günlerin görüntüleri var. Maske var. Hastane odası var. Evlere kapandığımız anlar var.

Var da var.

Ama yok. "Aslında başka bir şey ifade ediyormuş" diyorsanız ben o tarafa gelmeyeyim.

Çünkü artık bir şarkı dinlemek, sadece şarkı üzerinden yorum yapmak ve düşünmek istiyorum. Kusura bakmayın...

Ya bi salın bizi. Bi bırakın.

Diyorum ama "Geççek mi gerçekten Tarkan" gerçekten...

Dileğim, eski günlerdeki gibi, siyaset konuşmadan bir şarkı üzerinden yorum yapabilecek miyiz?

Saat kurup bir şarkıyı beklemek

Neyse efendim şarkıya gelecek olursak. Uzun zaman sonra oldu işte. O heyecan yeniden geldi. Yıllar önce beklenen şarkılar için sabırsızlanırdık. Geliyor gelmekte olan dedik. Ve Tarkan, uzun süredir unuttuğumuz, heyecanı, keyfi, mutluluğu getirdi. Melodisi ile heyecanı ile bizi hareketlendi. Müzik dünyasını hareketlendirdi. Ve ülkenin megastarı olarak kendinden söz ettirdi. Bu mudur? Burdur!!! Gülşen’in şarkısı da yolda Malumunuz biz sürekli, "Yok öyle kıyafet", "Yok böyle kıyafet" diye konuşuyoruz. Ancak sıra Gülşen'de... Gülşen de yeni şarkısını çıkartmaya hazırlanıyor. Ki Tarkan'ın şarkısının çıkmasını bekliyordu. Önümüzdeki günlerde de Gülşen, yeni şarkısını çıkartacak. Tarkan'a da, "Tercüman arayan tüm hislere ilaç, her kelimesinin altına imza atılacak kadar haklı, zilleri takıp oynama vaadiyle yüreklere derin bir oh çektiren umut veren canımız Tarkan. Seni çok seviyorum" diyen Gülşen'den bomba bir şarkı geliyor duyduğuma göre. Ve Gülşen bir kez daha meydan okumaya geliyor...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR