Enteresan bir dönemden geçiyoruz.

-Beş yıl önce yazılan bir şarkı yeniden gündeme gelebiliyor. Sezen Aksu'nun beş yıl önce yazdığı bir şarkı yüzünden bazıları suç duyurusundan bulunuyor, kapısının önünde protesto ediliyor. Güzel ülkemin daha önemli, daha gerekli konuları varken, beş yıl önce yazılan bir şarkı sözü yeniden gündeme geldi ve "Vay efendim sen misin?" diyenler çoğalıyor. Garip.

-Gülşen'in sahne kostümü üzerinden "Vay sen misin?" diyenler çoğalıyor. Adı üstünde sahne kostümü olarak adlandırılan bir kostüm üzerinden erkekler konuşuyor ama işin garibi kadınlar daha çok konuşuyor. Ve yine işin garibi, kadınlar daha çok karşı çıkıyor. Garip.

-Yıllardır "Kimin kimin evinden çıkacağı belli olmaz" derim ki öyle de gözüküyor. Son zamanlarda geçmişte gizli kalmış aşklar gündeme geliyor. Bilmem kim, "Ben zamanında onunla aşk yaşadım" demekten çekinmiyor. Garip.

-Kadınlar yine kadınları yeriyor. Eğer kadın aldatılmışsa, eğer kadın bilmem ne olmuşsa, eğer kadın böyle yapıyorsa yine bu kendi suçudur. Kadın, kadın, kadın hep suçlu diyen de hep kadın. Garip.

-Yıl olmuş 2022 insanlar kar yüzünden yollarda mahsur kalıyor. Bir kadın doğuma gidemediği için hayatını kaybediyor. Evet yıl olmuş 2022... Garip.

-Bir kesim "Kar tatili", "Dubai tatili" diye diye sosyal medyada fotoğraf sergisi yaparken bir kesim de gelen faturayı yayınlıyor. Yıl olmuş 2022 kafalar iyiden iyiye karışık. Garip.

-Kadına, çocuğa, hayvana tecavüz edenlere, trafikte hamile kadının arabasına tekmeleriyle saldıranlara, kadınları katledenlere, doktora, hemşireye saldırıp hamile kadınları tekmeleyenlere ses çıkartmayanlar nedense ahlak bekçisi kesiliyor. Garip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR