Yeni yılın en aşığı; Kesinlikle Oğulcan Engin ve Miray Daner. İkilinin paylaştığı fotoğrafta birbirlerine bakışlarını gördünüz mü? Şahaneler bayıldım. Fotoğrafa uzun uzun baktım ve, "Oğulcan Engin aşık" dedim. Daha doğrusu o fotoğraf bana bunu hatırlattı.

Yeni yılın aşk dansı; Tabii ki Kenan Doğulu ve Beren Saat. Daha önce de eşi Kenan Doğulu'nun konser sahnesine kendini atıp dans eden Beren Saat yılbaşı gecesi yine yaptı yapacağını ve eşiyle dans etti. Aşk dansı pek güzeldi.

Yılın en değişimi; Tabii ki Ajda Pekkan diyor başka da bir şey demiyorum. Kadın yapmış yine yapacağını. Diğer ünlü isimler klasik hallerinde sahneye çıkarken Ajda Pekkan, "Değişim zamanı" demiş ve farklı bir görüntüyle karşımıza çıkmış. O nasıl bir değişim. O nasıl bir güzellik sevgili Ajda Hanım. Adeta astrologların dediğine ayak uydurmuş ve "Değişim zamanı" demiş. Kızıl saçları, pembe kıyafeti ile fark attı.

Yılın yanlış seçimi; Sibel Hanım ne yapıyorsunuz acaba? Neden kıyafet konusunda hep yanlış seçimler yapıyorsunuz? Ah ah gerçekten bir Allah'ın kulu bile söylemiyor mu kendisine acaba? Bile bile yapıyorsunuz çözemiyorum. Sahnede en yanlış ve en sevimsiz kıyafet yine Sibel Can'ın oldu yılbaşı gecesi de. Tamam kadının sesi güzel ama kıyafetleri de biraz güzel olsa pek fena olmaz. Yine parlak, deri görünümlü kıyafet Sibel Can'ı olduğundan kötü göstermiş. Sevmedim.

Yılın en sevdiğim isimleri; Hülya Avşar kıyafeti pek güzeldi. Kıyafetinin bacak boyunca kasıktan yere kadar uzanan yan kesim dekoltesi yerindeydi. Tarkan taşlı ceketi ve sahnedeki hareketli haliyle Mısır'da adeta döktürdü. Bengü'nün kıyafeti de pek hoşuma gitti. Yeni doğum yapmış Bengü'nün bu kadar hızla forma girmesine ve sahneleri dönmesine alkış.

Yeni yılın şaşırtanı; Gülşen oldu. Kıyafeti ile şahsen beni şaşırttı. Siyah, dümdüz bir elbise ile çıktı karşımıza. Ki bir yıl boyunca gayet renkli, seksi, hareketli kıyafetler tercih eden Gülşen yılbaşına gecesinde oldukça iddiasızdı.

Yılın en cesurları; Simge Sağın, Hande Yener, Aleyna Tilki'ydi. Ben bu üç seksi arasında en çok Hande Yener'i beğendim.

Yılın en klasiği; Demet Akalın, Ebru Gündeş, Gülben Ergen, Hadise'ydi bana göre. Biraz daha mı değişiklik yapsanız hanımlar.

Yılın ikinci tütüsü; Tarkan'dan sonra Ali Sunal'dan geldi. Babaların kızları için yaptıklarına şahsen bravo diyorum. Çocukları ile oyun oynarken onların dilinden hareket etmek, isteklerini kırmamak. Bravo babalar. Süpersiniz.

Yılın en dans şovu; Kesinlikle Didem. Of ki ne of. O nasıl bir performans öyle. Yılbaşı demek dansöz demek elbet. olmazsa olmaz. Bayıldım performansına ayakta alkışlıyorum Didem seni.

Mahsun’u özlemişiz

Bu yıl ekranlar renkliydi. Öyle renkliydi ki, Mahsun Kırmızıgül bile suskunluğunu bozdu. 16 yıl sonra toprağı müzik dünyasına dönüş , yeni albümü ile yılbaşı gecesi adeta görücüye çıktı.

Show TV ekranlarında Mahsun Kırmızıgül şarkıları beğeni topladı. Ve hiç ara vermemiş gibi harika bir performans sergiledi.

"Hoş geldin" albümü ile adeta döktürdü.

Mahsun Kırmızıgül sinemayı seçtiği, yönetmenlik yapmak istediği için ara verdiği müzik dünyasına artık ara vermemeli. Show TV ekranlarındaki performansı gayet iyiydi.

Eski şarkılarına yaptığı yeni versiyonları ile de dikkat çekiciydi. Mahsun'un dönüşü ekranların 90'lardaki performansı ise bana geliyor gelmekte olan dedi.

Mahsun'un performansı sonrası;

-Müzik-magazin dünyası hareketleniyor.

-Mahsun sonrası Özcan Deniz de albüm çıkartsın.

-Mahsun bir daha ara vermesin. Hatta konserlerini çoğaltsın.

-Müzik dünyası hareketlensin, eski günlerdeki gibi hareketlilik başlasın.

Dedirtti ve hissettirdi.

Değişim zamanı

Evet yeni bir seneye girdik ve bir günü devirdik bile. Yani her zaman söylediğimiz gibi; Zaman su gibi akıp gidiyor. Yeni seneyle birlikte; yine yeni kararlar aldık ve yapılacaklar listesi hazırladık. Ve listeye de, yeni maddeler ekledik. Ama ben eskisi gibi uzun uzadıya bir liste yapmadım. Bu yıl daha net, daha hızlı, daha kesin ve kararlı olma yolunda ilerleyeceğim. Çünkü; zaman benim. Hayat benim. Yarınlar benim. O yüzden de kendim olmaktan vazgeçmemek en büyük kararım. Ve tabii değişime ayak uydurmak da önemli. Malum yıl olmuş 2022. Ben de yeni kararlarımla birlikte ani bir değişiklik yaptım ve evimi taşıdım. Ki yeni seneye bir hafta kala aldığım bu karar ile iki günde "Hadi Esin değişim zamanı" diyerek çıktığım bu değişim ile doğru bir karar aldığımı düşünüyorum. Elbet iki günde karar verip, yeni yıl gelmeden taşınmak yorucuydu. Ama heyecanlı ve keyifliydi de. Bakalım nasıl olacak? Ben de bu değişim için heyecanlıyım. Çünkü astrologların da dediği gibi, bu sene diğerlerinden çok farklı olacak. Değişime ayak uydurmak gerek. Ben de hazırım. Siz de hazırlansanız iyi olur!!!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR