Mevzu Bennu Gerede'nin oğlu Deren Gerede Erkaya ve Bilge Öztürk'ün aşkı. Yok efendim olur muymuş? Nasıl olurmuş? Annesi-babası nasıl izin veriyormuş?..

Diye uzayıp gidiyor.

Ve yine;

Kime ne!

Sana ne!

Size ne!

Konusu.

Bitmiyor, bitemiyor bu konu. Oysa ki, biraz rahat olun. Siz neden kendinizi Deren'in ya da Bilge'nin anne ve babası zannediyorsunuz. Aileleri karışmıyor, saygı gösteriyor yanlarında oluyor size ne kuzum!

Tam da Yeşilçam Türk filmi tadında "Size ne kuzum!" gerçekten.

Klasik bir cümle, "Neden kadınlara hep aba altından sopa gösteriliyor" demeyeceğim çünkü gereksiz artık yeter. Ama sosyal medya mahallesi karışmış durumda. Yok efendim nasıl olurmuş!!!

Ahlaksızlıkmış!!!

Eğreti Gelin durumu varmış.

Ve daha buraya yazmak istemediğim çirkin çirkin ifadeler. Nasıl bu kadar çirkinleştik ifade özgürlüğünde bilemiyorum ama geldiğimiz nokta beter.

Çekin ellerinizi çocukların üzerinden

Adını bu olayla duyduğum, ancak ünlü bir YouTuber olan Orkun Işıtmak'ın yayınladığı son videoyu izlemeyeniniz yoktur. Ben de izledim. Ve gerçekten keşke izlemeseydim.

'Like' uğrana, izlenme uğruna bir günlüğüne anaokulu öğretmeni olmuş kendisi. Hatta videoda son günlerin popüler dizisinin müziği de var. Hani şu para uğruna hayatlarından olan insanların dizisi Squid Game.

Ve işte yine bu yutubercığın videosunda bir çocuk "Ben annemi istiyorum" diye ağlıyor, kendisi de, "Daha iki dakika oldu bir kişi kaybettik. Arkadaşlar Squid Game oynamıyoruz, kişi sayımız azalarak gitmeyecek" diyor.

Pes gerçekten pes. Çekin ellerinizi çocukların üzerinden. Çekin yeter.

Cüneyt Özdemir tepki gösterip, "Böyle bir videoyu Türkiye dışında herhangi bir ülkede çekerseniz muhtemelen kendinizi hapiste bulursunuz. Ama Türkiye'deyseniz sadece izliyorsunuz. Komik değil, taciz ile istismar arasında bir sınırda. Korkunç! izin veren de, çektiren de. Çeken de" demiş.

Az bile söylemiş.

Gerçekten bu videonun çekilmesine izin veren okul müdürü. Yetkililer. Öğretmenler. Anne ve babalar neredesiniz!

Neden sessiz kaldınız. Neden göz yumdunuz. Nedir yani, neden? Gerçekten anlamak mümkün değil.

Allah hepinize akıl, fikir ihsan eylesin.

Tabii tepkiler çığ gibi büyüyünce yutubırcık "Ben içerik üretiyorum. Ama bu sefer olmadı sanırım" tadında bir açıklama yapıp videoyu yayından kaldırdığını duyurdu.


Açıklamasında beni en üzen, "Anne ve babaların. Okul eğitmenlerinin haberi vardı" demesi oldu.

Peh ki ne peh ya..

Artık sosyal medya dünyası o kadar tuhaf bir hal aldı ki, ne eğitmenler, ne de anne ve babalar sağlıklı düşünemiyor sanırım. Onların kabahati yok elbet. Bu tarz içerik üretici tiplerin bu tarz olaylara insanları ikna etme yeteneği diyelim.

Lütfen dikkat!!!

Zengin mi, yakışıklı mı?

Haydi bakalım nur topu gibi bir konumuz var.

Zengin mi? Yakışıklı mı?

Seç tarafını...

Nereden çıktı bu konu; Leonardo Di Caprio'nun, trilyoner Jeff Bezos'un kız arkadaşı Lauren Sanchez'in görüntüsünden.

Lauren, Leonardo'ya karşı ilgisini biraz fazla açık edince olan oldu.

Dillere dolandı elbet. Çünkü trilyoner Jeff Bezos 26 yıllık eşinden Lauren için boşanmıştı. Yine dillere dolanan bir servet ödeyerek.

Ama ne oldu.

Ah o bakışlar ele verdi... Çünkü Lauren, trilyoner Jeff'i elde etti etmesine ama Leonardo'ya da mavi boncuk yolladı.

Jeff bunun üzerine, "Leo gel buraya sana bir şey göstereceğim" diyerek sosyal medyadan gönderme yapsa da olan oldu.

Tabii şimdi Leonardo fakir değil. O da zengin ama Jeff ile kıyaslanınca bir servet harcamıyordur kadınlar için. Anlayacağınız yakışıklılık kontenjanını kullanıyordur.

Yani ne olursa olsun, hem ünlü, hem şöhretli, hem de durumu iyi olan kişi, trilyoner karşısında her zaman kazanır. Nokta...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR