Ayla Çelik, sahnesini iki sene önce ilk izlediğimde, "Şarkıları nefis okuyor. Bir kere bağırmadan seslendiriyor. En sevdiğimden. Ve sahne demek repertuar demek. Ayla bu işi de harika çözmüş. Repertuarı müthiş. İzlemeye doyamadım" diye yazmıştım. Ondan sonra da en büyük fanı oldum.

Hakan Altun'u söylemeye gerek yok. Bizleri yıllardır hala telefonun başında bekletiyor. Bıkmadan, usanmadan yorgun yıllarım diye diye bir hal oluyoruz. Hakan'ı dinlemeye doyamıyoruz. E sahnesini de söylemeye gerek yok. Şarkıları, yorumu yeter.

İşte şimdi bu ikili yan yana gelip bir de "Seviyoruz Hala" diye bir düet yapınca tadından yenmez oldu.

Önceki gece Paraf Kuruçeşme Arena Konseri'nde Hüsnü Şenlendirici, Sibel Can, Hakan Altun'un sahnesinde bir de Ayla Çelik olduğunu duyunca canlı canlı dinlemek için gittim.

Nasıl güzeller. Nasıl naifler. Nasıl tatlılar.

Bir kez daha naifliğin, samimiyetin, iyi niyetin ne kadar da güzel işe yaradığını fark ettim.

Konser aralarında kuliste hem Sibel Can'ın, hem Hakan ve Hüsnü'nün hem de Ayla'nın samimiyeti, insanlara davranışlarını, saygılarını görünce, "Hiç kimse boşu boşuna bir yere gelmiyor" dedim bir kez daha.

İstanbul gecesinde hoş bir seda olarak yüreğime kazıdım.

Ayla Çelik ve Hakan Altun'un daha sık birlikte şarkı söylemesi, daha sık şarkılarda buluşması gerekiyor. Çünkü harika bir uyum olmuş. Bir şarkı ile yetmez bu ikiliye.

Konser sonrası kulis muhabbeti

Eskiden Harbiye Açık Hava, Rumeli Hisarı, Bostancı Gösteri Merkezi, Kuruçeşme Arena derken her gece bir başka konserden konsere savrulurdum.

Bu konserlerin en keyifli yanı da konser sonrası, kulis muhabbetiydi.

Ah ah ne güzeldir bir bilseniz. Tadından yenmez.

İşte önceki gece de özlediğimiz bir kulis gecesi yaşadık. Kuruçeşme Arena konseri sonrasında küçük bir gurup oturduk muhabbete. Şarkılar dinledik, söyledik.

Kah Hakan söyledi, kah Ayla.. Kah Hüsnü eşlik etti.

Muhabbet güzeldi.

Ama en güzeli Hakan Altun'un esprileriydi. Kimse pek bilmez ama Hakan gizli bir şovmendir. Hakan Altun'un espri yeteneği, şovmenliği gerçekten harikadır. Hakan'ın esprileri, şarkıları ve en önemlisi hepsinin dostluğu ile unutulmaz bir gece daha eklendi hafızalarımıza.

Zaten hayatta ki, en büyük zenginlik ve keyif bu değil midir?

Güzel anılar biriktirmek güzel dostlarla. Saygıyı kaybetmeden.

Polat’ın heyecanı

Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri'ni düzenleyen Polat Yağcı konser öncesinde bir heyecanla "Az sonra afişler asılacak İbrahim Tatlıses konserleri yapıyoruz" diyerek sürprizi patlattı.

Dile kolay 12 yıl aradan sonra İbrahim Tatlıses canlı canlı sahneye çıkacak. "Vay be" dedim.

Bir an öyle durdum düşündüm.

Kaç sayısız İbrahim Tatlıses konseri izledim ve bir haberci olarak takip ettim hatırlamıyorum. Hepsi de birbirinden kalabalık ve farklıydı.

Bir kere İbrahim Tatlıses'in ciddi bir hareketli hayatı vardı. Aşk hayatı karışıktı. Sahneden her defasında bir mesaj gönderirdi hayatındaki kadınlara.

Seversiniz, sevmezsiniz. Kızarsınız, kızmazsınız. Benim de kendisi hakkında elbet şahsi düşüncelerim var. Ancak bir haberci olarak İbrahim Tatlıses konserini izlerken tarafsız olarak izler ve okuyucuya aktarırdım.

İşte Polat, "İbrahim Tatlıses konseri yapacağım" dediğinde o yıllara gittim.

Bakalım nasıl olacak? Ben de çok merak ettim.

Bu arada küçük bir tüyo, tek geceyle de, sınırlı kalmayacakmış. Ben de merak ediyorum şahsen kaç gece yapacağını. Polat o konuda sır vermedi.

Meraklısına Tarkan bu sene konser vermiyor

Kiminle karşılaşsam bana Tarkan konseri soruyor.

Hatta birçok mesaj geliyor bu konuda. Mesajlar hep "Esin Hanım daha önce açıklandı. Tarkan konser verecek diye. Ama hala tarihler açıklanmadı. Son dakika mı açıklanacak" tadında.

Geçen akşam en yetkili kişi yani Atlantis Yapım'ın sahibi ve Tarkan konserlerinin organize eden Erdal Bozkuş ile karşılaştım ben de direkt, "Tarkan konserleri ne zaman?" dedim.

Erdal da "Esinciğim bu sene Tarkan konseri yok. Tarkan Türkiye'de de değil zaten. Bu sene olmayacak maalesef" dedi.

Yani anlayacağınız "Tarkan konser verecek" haberleri yanlış.

İlgilenenlere ve benim gibi dört gözle Tarkan konseri bekleyenlere...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR