Tülin Şahin neredeyse 18 yaşından bu yana çalışıyor, çabalıyor, kendi parasını kendi kazanıyor. Ekonomik özgürlüğünü eline almış. Özgür bir kadın.

Süper bir ailesi var.

Bir ananın, bir babanın kız evladı. Dişiyle tırnağı ile didinip bir yerlere geliyor.

Adamın biri gelmiş şiddet uyguluyor.

Önce sözlü şiddet, şimdi de fiziki.

Üstelik 1.5 yaşındaki kızı Siena Leyla'nın yanında. İddiaya göre şiddetçi Pedro de Noronha.

Lanet olsun. Bu adamların özgüvensizliğine.

Lanet olsun bu adamların zavallılığına.

Şiddet zavallılıktır.

Şiddet ciddi bir ego sorunudur.

Şiddet kendini küçük görmektir.

Şiddet bir eksikliği kapatmaktır.

Üstelik bu şiddetin ne zengini, ne fakiri, ne dili, ne dini, ne ırkı var.

Şiddet her ülkede var maalesef.

Her şehirde, her semtte, her evde olabiliyor. Önemli olan kadınların gözünün açık olması ve "Bir kere yaptı bir daha yapmayacak" dememesi.

Unutmayın bir kere yapan bir daha yapar.

"Bir kereden bir şey olmaz" demeyin.

Ve hanımlar, "Beni seviyor şiddet uyguluyor", "Beni seviyor dövüyor", "Bir kere tokat attı bir daha yapmayacak söz verdi" demeyin.

Unutmayın onu dediğiniz anda kaybetmiş olursunuz.

Keşke sadece şöyle haberler okusak

Dünyada felaketler bitmiyor. Doğa adeta insanoğlundan intikam alıyor. Her gün birbiri ardına korkunç haberler alıyor, okuyor ve görüyoruz. Ancak bu felaket haberleri arasında öyle haberler var ki, güler misin, ağlar mısın tadında!

Hangileri mi; -Prens Charles ve Diana'nın 1981'deki düğününden kalan 40 yıllık bir dilim pastanın İngiltere'de düzenlenen açık arttırmada bin 850 sterline satıldığı açıklanmış ve bu dilim satıldıktan sonra da "Yemeyin" uyarısı yapılmış. -Arjantinli Lionel Messi, Barcelona'ya veda ettiği basın toplantısında gözyaşlarını bir peçeteye silmişti. Arjantin'in başkenti Buenos Aires'ten yaşayan bir kişi, Messi'nin kullandığı peçeteyi internetten 1 milyon Arjantin Pesosu yani 85 bin TL'ye satışa sunmuş ve satılmış. Okuyunca, "Neden?" Demeden alamıyorsunuz kendiniz. Gerçekten neden insanlar bu tarz şeyleri satın alıyor. Dünyada bu kadar açlıktan ölen varken onlara neden yardım yapmazlar acaba? Ya da o pasta 40 yıl neden saklanmış. Ya da o peçeteyi görüp alan kişi bunu nasıl akıl etmiş. Fakat ne olursa olsun felaket haberleri arasında en eğlenceli. Bu yazın hit şarkısı “Adamım” Her yaz hit şarkı çıkar. Mesela geçen yazın yani 2020 yazının şarkısı "Cennetten Çiçek" şarkısıyla Zehra'nın olmuştu. 7'den 70'e herkesin dilinde "Cennet" vardı. 2019 yazının hiti de Zeynep Bastık'dan gelmişti. Hatırlayın her köşeden bir "Felaket" sesi yükseliyordu. Bir tık daha ileriye gideyim mesela 2018 yazı da Jabbar'ın yazı olmuştur "Raf" ile. Bu yaz ise bambaşka bir isimden geldi. Kader'den "Adamım" sesi yükseliyor her köşe başından. Her mekandan. 90'ların unutulmaz şarkısı "Adamım"ı Kader 1999 yılında seslendirmiş. 90'larda peşi sıra gelen şarkıların en dikkat çekeniydi. Şimdi yeniden şarkı dillerden. İnsanlar gerek DJ'den gerekse sahnede şarkı söyleyen isimlerden bu şarkıyı söylemesi için şampanya açtırıyor. Ve şarkısının sahibi Kader uzun yıllardır Almanya'da yaşıyor bildiğim kadarıyla. Şarkısının yıllar sonra ülkesinde bu kadar revaçta olduğundan haberi var mıdır bilinmez ama "Adamım" bu yazın en hit şarkısı. Ve açık ara önde. Artık öğrensek mi? İnsanların tercihlerine karışmamayı. Diline, dinine, ırkına saygı göstermeyi öğrensek mi artık? Kime ne insanların aşkından, kime ne insanların kimi sevdiğinden. Sana ne! Bana ne! Ona ne! Kime ne ya yeter!!! Derdimiz bu mu? Sadece bununla mı ilgileneceğiz şu an yeter! Başka başka dertler var bu ülkede. En başta kadına şiddet var. Kadınlar katlediliyor. Bırakın bir kadının cinsel tercihini sorgulamayı bu kadınları nasıl koruruz onu sorgulayın önce. Yeter!!!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR