Gelen e-mail ve Instagram özel mesajlardan anlıyorum ki genel kanı şu: "Arda Turan hakkında yazılara devam etmiyorsan, susturulmuşsun demektir."

Birileri araya giriyor.

Birileri seni arıyor ve korkutuyor.

BirileriAman bak Arda’yı arkana al sakın yazma diyor.

İnsanımız şu an böyle anlıyor durumu.

Komik…

Arayan, soran yok olsa söylerdim. Ama geldiğimiz nokta çok komik gerçekten.

Ve daha da fenası vahim durumdayız.

İlla birileri birilerini korkutuyor ve işler öyle mi yürüyor yani memleketimizde.

KONU TACİZSE BABA MI TANIMAM

Evet bu olay ilk yaşandığında daha çok tazeyken ve Arda Turan'ın, Berkay Şahin’in burnunu neden kırdığını kimse bilmiyorken olayı tüm detayları ile bu köşede sadece ve sadece benden okudunuz.

Çünkü Berkay Şahin’in eşi Özlem Ada Şahin yalnızca bana konuştu ve açıklama yaptı.

Neden; çünkü tarafsız olduğumu bildiği için.

O günden bu güne kadar da sessizliğini koruyor.

Tacize uğrayan, olayı orada yaşayan bir kadın olarak konuştu ve anlattı Özlem.

Ben o gün ve sonrasında bu konuyla ilgili çok kez yazı yazdım.

Arda da arkadaşım, Berkay da arkadaşım.

"Aynısını Berkay da yapsa aynı şekilde yazardım” dedim.

“Ve konu taciz olunca babam yapsa affetmem” dedim.

Kayıtlarda var.

Daha bundan sonrası yargıya intikal etmiş bir konu hakkında ne yazmamı istiyorsunuz?

Küfür mü edeyim, hakaret mi edeyim?

Sizler zaten sosyal medyadan yeteri kadar yapıyorsunuz tüm bunları.

Ve maalesef küfür ve hakaret ile çözülmüyor hiç bir sorun.

ÖZLEM İLE ASLIHAN'A ÜZÜLÜYORUM

Bakın olay sonuçlanır sonra durumu bir kez daha değerlendiririz.

Ama şuna canı gönülden inanıyorum ki, hiçbir kadın tacizi hak etmiyor.

Hiçbir kadın bu duruma düşürülmeyi hak etmiyor.

Ben bu olayda Özlem Ada Şahin ve Aslıhan Doğan’ın düştüğü duruma üzülüyorum sadece.

Başka hiç kimseye değil.

Keşke kadınlar birbirini daha çok koruyabilse inanın bu tür olayların hepsi o zaman tamamen yok olacaktır.

Keşke Arda Turanda Berkay Şahin gibi her iki kadında da özür dileyebilseydi.

Ben sadece bir kadın olarak bunu isterdim.

Ha “Özür” affeder mi yaşanan olayı.

Bilemem. Ona yargı karar verecek.

Herkesin bu konuyla ilgili bir fikri var

Görüyorum ki etrafımda herkesin bu konuyla ilgil bir fikri var.Yani Arda Turan ve Berkay Şahin’i tanımayanlar öyle yorumlar yapıyor ki inanın duyduklarıma inanamıyorum.Öyle büyük büyük laflar ediyorlar ki, sanki olayın yaşandığı dakikalarda orada ve ikilinin yanlarındaydılar.Ve tabii neler konuştuklarını çok ama çok iyi biliyorlar.O kadar net konuşuyor bazıları.Şunu görüyor ve hissediyorum ki, insanımızın vakti yok.Hemen bir karar verilsin isteniyor.Sosyal medya insanı olmuş çoğu insan. 8 saniyelik görüntüler gibi hızlı gelişsin aksın gitsin hayat isteniyor.Ve sonra hızla tükensin bir yenisi gelsin.Nefret kusuyor birçokları.Bu olayı Arda Turan değil de Berkay Şahin yapsaydı ona da aynısını yapacaklardı.Ona da nefret ve kin kusacaklardı.Eski defterleri öyle bir açacaklardı ki, zaten şu an bile hiç konusu olmadan açıyorlar.Demek istediğim şu insanımız artık kan istiyor.Diş biliyor, acı istiyor.Maalesef hak, hukuk, fikirlere saygı duyma, konuyu anlama, empati yeteneği tamamen yok olmuş durumda.

DUYDUKLARIMA İNANAMIYORUM

Yani, Arda Turan ve Aslıhan Doğan ile olayın yaşandığı gün konuşan, Berkay Şahin’i hastanede ziyaret eden, Özlem Ada Şahin ile sık sık konuşan ben bile etrafımda duyduklarıma inanın şok oluyorum.Ve tüm detayları her iki taraftan dinlemiş biri olarak sadece yargıya inancımı kaybetmemeye çalışıyorum.Hak-hukuk devletinde yaşadığımızı, adaletin er geç tecelli edeceğine inancımı korumaya çalışıyorum.Lütfen sizler de öyle yapın…Bırakın adelet kararını versin. İçinizi daha fazla nefretle doldurmayın derim.

Sosyal hayat insanı sürekli dırdırlanıyor

- Gece dışarıya çıkmak istiyorum ama üşeniyorum.- Tam çıkmaya karar veriyorum koltuktan kalkamıyorum.- Gece gidilecek neresi var. Yeni yerler açıldı mı?- Sürekli yemek yemek istiyorum. Böyle bir türlü yaz kafasından çıkamadım. Spora da veremiyorum kendimi.- Tuhaf bir durumdayım içimde sıkıntı var ama ne?- Eskiden daha mı güzeldi gece hayatı, bir tuhaflaştı.- Havalardan böyle oluyor kesin. Başka bir sebebi olamaz. Ben neden bir türlü moda giremiyorum.

Kerimcan’dan Danla’ya Cartier 'love' bileklik

Sosyal medya fenomeni arkadaşlarım olsun istiyorum. Evet evet kesinlikle bu devirde en iyi arkadaşlar kesinlikle sosyal medya fenomeni ve influencer arkadaşları.Önceki gün sosyal medya fenomeni Danla Biliç yeni yaşını Bebek’teki Angie’de kutladı.Demet Akalın, Caner Çalışır, Kerimcan Durmaz gibi isimler katıldı doğum gününe.Eğlendiler, güzel bir gece geçti belli ki çünkü tüm gece ne zaman sosyal medyayı elime alsam bu doğum günü ile karşılaştım.Kerimcan Durmaz’da, Danla Biliç’e doğum günü hediyesi olarak pahada da yüklü bir hediye almış.

Şu an zenginin parası züğürdün çenesini yorar anına geldik. Hazır olun.Kıskanmadım değil. Ne güzel arkadaşlık maşallah.Daha 30 yıllık arkadaşlıklarımdan görmedim böyle bir şey.Allah sizi inandırsın.Kerimcan kıymış paraya almış Danla’ya Cartier love bileziği.Bildiğim kadarıyla 6 bin dolardan başlıyor bilezikler ama tabii modeline göre değişiyor.Şimdi fiyat söylemek çok saçma olur.Ama pahada ciddi kıymetli bir hediye.Ve evet bu devirde insanın sosyal medya fenomeni arkadaşları olmalı arkadaş.Ben bunu bilir bunu söylerim.Birçok kişi hala sosyal medya fenomenleri ve influencer'ları ciddiye almıyor ama onlar şu anda birçok sanatçıdan daha çok para kazanıyor.Atı alan Üsküdar'ı çoktan geçmiş durumda ve gelecek işlerde de ön planda olacak gibi gözüküyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR