Gündüz de acayip kalabalıktı ama gece başka bir kalabalıktı İstanbul. Saatler 01.00'i gösterdiğinde Taksim meydan trafiğini ve Karaköy Perşembe Pazarı trafiğini anlatamam. Taksim'den kalkan dolmuşlar Cihangir ara sokaklarında dolaşıyordu. Hava güzeldi ve herkes sokaktaydı. Sabah 05.00'i gösterdiği sırada AKM'nin yanından kalkan sarı dolmuşlardaki sırayı anlatamam. O saatte bile meydanda acayip trafik vardı. Cumartesi gecesi İstanbul çok ciddi ateşliydi.
Tolga partilere başladı
Akşam üzeri başlayan partiler son zamanların en popüler mevzusu. Sektörün sevilen isimlerinden Tolga Sezgin de akşam partilerine başlayınca herkesler oradaydı. Zorlu Center'daki Morini'nin içi tıklım tıklımdı. Cumartesi bombası 18.00'de başlayıp 21.00'de bitti. Trafik sağ olsun geç kaldığım için birçok insanı kaçırdım ama ben ayrılırken birçok kişi hâlâ eğleniyordu. Reyhan Çiftçi, Burcu Esmersoy, Selda Car, Özge Ulusoy, Hacı Sabancı gibi isimler vardı. Bundan böyle akşam partileri Morini'de devam edecek.
Klasik oldu partiler
Tamam bir nesil ciddi mekân arayışında. Hâlâ "Nereye gitsem" derdinde. Ama bir nesil var ki Ulus 29'dan vazgeçemiyor. O da yeni nesil. Hafta sonu partiler yapan Mert Vidinli bana zaman zaman yeni nesilden bahsediyor. Tabii o her hafta gördüğü ve ağırladığı için çok net gözlemleyebiliyor. Eğlenceyi acayip seven ve gerçekten para harcayan bir nesilden bahsediyoruz. Onlar eğlence istiyor, kayıtsız şartsız. Bizim kuşak daha farklı yerler peşinde. O yüzden Ulus 29 yeni nesil için her zaman bir klasik ve hiçbir zaman vazgeçilmeyecek. Cuma-cumartesi girebilene aşk olsun. Tıklım tıklım. Bu arada yeni nesil oyuncuları da bu mekânda çok sık görebilirsiniz.
Klein'den çok ses çıkıyor
Ben birçok mekâna daha inşaat halindeyken giderim. Şantiye halindeyken nasıl bir mekân olacağı anlatılır. İsmail Alper de daha önce anlatmıştı. Zaten ilk kez benden okumuştunuz. Açıldığı günden bu yana tıklım tıklım olan Harbiye'deki Klein'e ben daha yeni gidebildim. Eski As Sineması'nın olduğu yer. Böyle popüler olması İsmail'in başarısı tabii. Mekân güzel. Müşteri acayip kaliteli. Tabii son zamanlarda bizim nesil kaliteli mekân dışında kaliteli müşteri aramaya başladı. Taksim ve Harbiye civarında bu mevzu sıkıntılı az biraz. O yüzden Klein'de ciddi bir seçim yapılıyor. Bunu devam ettirirler inşallah. Ettiremezlerse geçmiş olsun. Devamlılığı olmaz. Bu arada sahne büyük. HT Dokun ile izleyeceğiniz şovlar yapılıyor mekânda. Mekânda bu şovların arasında da masa kurdurabiliyorsunuz. Enteresan bir yer anlayacağınız. Ama ben sevdim. Keyifli bir yer.
Guguk Kuşu
Cumartesi İstanbul geceleri için bir durağım da ‘Guguk Kuşu' oldu. Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu'nun sahnelenen oyunu Zorlu Center sahnesinde izledik. Küçük Sadri Alışık'ın daveti üzerine. Mahalle de karşılaşıyoruz Daha önce de yazmıştım. Sadri acayip saygılı. Çoktan tiyatronun başına geçti bile. Çok çalışıyor. Diğer ünlü çocukları gibi değil. Hep geri planda. Sosyal medya gençlerinden değil. Sadri çok başka bir çocuk. Bence Kerem ne kadar övünse az. İşte artık tiyatro ile Sadri ilgilenince ve davet büyük yerden gelince işi gücü bıraktım koştum ‘Guguk Kuşu'na. Ama çok geç gitmişim, çok üzüldüm. Deniz Uğur, Oktay Kaynarca ve tüm ekip acayip iyi. Gerçekten ayakta alkışlanacak bir performans sergiliyorlar. Deniz Uğur yeni bir oyuna başlıyor. İkisini birlikte yürütecekmiş. Sahne sevgisi işte böyle bir şey. Süper bir oyun, kaçıranların haberi olsun.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR