SON günlerde kimse "Kenan-Sinem ne olacak evlenecek mi?", "Beyaz evlenecek mi?", "Arda, Sinem'e döner mi?", "Arda ne zaman evlenir?" gibi sorular sormuyor. Daha çok "Esin nerede eğleneceğiz? Nerelere gidelim? Evde mi oturalım? Bir şeyler yazsana, son günlerde hiç gece hayatından yazmıyorsun" diyor. Yazsam "Memlekette neler oluyor bitiyor haberin var mı?" diye üstüme yürürler, yazmasam "Neden yazmıyorsun?" derler. Ben de anlamış değilim. Ama yazmama nedenim İstanbul gecelerinin yeni yeni hareketleniyor olması. Geçen haftalar gazı kaçmış gazoz gibiydi. Bu hafta az biraz kıvamına geldi. Haydi o zaman size cuma ve cumartesi hızlandırılmış bir İstanbul turuna çıkarayım.
CUMA BOL AÇILIŞLI GEÇTİ
Karaköy'de yeni mekanlar teker teker kapılarını açtı. Candan Topdemir'in Cano'su, Turgay Yıldız'ın Mitte'si derken Goya da sessiz sedasız kapılarını açtı. Tam da Colonie'nin kapı komşusu. Bu sene Karaköy'den çok ses çıkacak belli oldu.
SÜRPRİZLİ MEKANLAR
Tepebaşı'ndaki Duble Meze'de son günlerde ciddi bir hareketlilik var. Yemek sonrası herkes kendini masanın tepelerine atıp göbek atıyor. Çünkü mekan dışarıdan gözükmüyor. O yüzden tercih ediliyor. İnsanlar yer ayırtabilmek için günler öncesinden aradıklarını ama yine bulamadıklarını söylüyor. Onun dışında Maslak'ta yeni açılan Hovarda'dan da ciddi ses geliyor. Mekan 02.00'de kapılarını açıyor ve 07.00'de kapanıyor. Tamamen Türkçe müzik çalıyor. Ve sabah 07.00 olmuş kimse mekanı terk etmek istemiyor. Sanırım kimse uyumak istemiyor.
CUMARTESİ İLK DURAK FOSİL
Bu sene Fosil'in adını çok duyacağız. Karaköy'de benim Cumartesi ilk durağım Fosil oldu. Yemekleri güzel. Saatler 22.30'u gösterdiğinde kapılar kapanıyor, masalar kalkıyor ve mekan kulüp oluyor. 15 Ekim'de de açılışını yapmaya hazırlanan mekanı yabancılarca acayip tercih ediyor.
Bu şarkıda mı Gökhan'ın?
UZUN süredir niyet edip bir türlü gidemediğim, 1996 yılından bu yana tanıdığım Gökhan Tepe'ye sonunda gidebildim. 5 yıldır Jolly Joker'de sahne alan Gökhan Tepe saat 23.00'ü gösterdiğinde sahnedeydi. Her şarkısında "Bu şarkı da onun şaka gibi" dedirtiyor. Yıllar geçtiğinde bu cümleyi daha çok kuracağız. Hani Selami Şahin için "Bu şarkı da onun, olacak iş değil" diyoruz ya işte Gökhan için de bunu söyleyeceğiz.
Mekan tıklım tıklımdı. İnanın yerinize zor geçiyorsunuz. Saat 01.45'te sahneden inen Gökhan için çok tezahürat yapıldı ama sahneye geri dönmedi. Dönmek istese de dönemez çünkü sahne ve kulis geçişleri çok zor. Yıllardır gidiyorum mekana, bir değişiklik yok. Keşke biraz içinde değişikler yapsalar sanatçıyı da rahatlatsalar. Hem de müşterisi için daha çilesiz olur. Millet birbirinin ayağına basıp duruyor.
Aztek sevgisi geçmez
1 Ekim'de kapılarını açtı. Size de duyurmuştum. Çünkü fanatikleri "Aztek ne zaman açılıyor?" diye beni yedi bitirdi. Tamı tamına 1 ay kapalı kaldılar ama fanları çileden çıktı. Açıldığı günden bu yana kapı tıklım tıklım. İçeriye giriyorsunuz içerde de dans edemiyorsunuz. O kadar kalabalık. Şimdi diyeceksiniz ki "İnsanlar orada ne buluyor?" Giden bilir. Rahatlık buluyor. Kimse kimseyi kasmıyor. Çalışanlar sizi kasmıyor. Çünkü sahipleri çalışıyor. Yediğiniz o yemekleri yapan bile mekanın ortağı. Bu yüzden de mekan hala popüler. İlk sıralarda her zaman yerini koruyor.
Asena masa üstünde dans etti
HAYIR hayır, o bildiğimiz oryantal Asena'dan bahsetmiyorum. Asena Erkin'den bahsediyorum. Eşi Caner Erkin'in kendisine hediye aldığı arabaya "Kocam sağolsun" diyen Asena, cumartesi gecesi Aztek'te masanın üzerinde dans ediyordu. Arkadaşlarıyla sabaha kadar eğlenen Asena sanırım hediyeyi kutluyordu. Bu arada dansı da görülmeye değerdi. Bu kadar güzel göbek attığını bilmiyordum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR