HT KULÜP

Soma'ya Cimbom desteği

HABERİN FOTOĞRAFLARI

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ve Yönetim Kurulu Üyelerinden Emir Sarıgül,Kulübün başlattığı destek kampanyası çerçevesinde facia bölgesine giderek acılarını paylaştılar.

Yönetim kurulu üyesi Emir Sarıgül'le Soma'da incelemelerde bulunan Aysal, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'la görüştü. Galatasaray Kulübü’nün iki yardım tırı da sabah saatlerinde Soma’ya ulaştı. Aysal, yaptığı açıklamada, spor kulübü olmalarının yanı sıra bir sosyal hareket olduklarını belirterek, "Halkımızın bütün acılarını paylaşmak bizim görevimiz. Soma halkı ile bağlarımız çok eskiye dayanıyor, onları anlamak, acıları hafifletmek ve paylaşmak için buradayız. Burada kardeşlerimizin acısını paylaşacağız ve akşama kadar tespitler yapacağız" dedi.
Kulüp olarak hazırlanan 2 tırın Soma'ya geldiğini ancak bundan sonra kazada hayatını kaybedenlerin aileleri için çalışmalarını sürdüreceklerini kaydeden Aysal, bu konuda neler yapacaklarını daha sonra detaylı olarak bildireceklerini sözlerine ekledi. Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Emir Sarıgül ise Van depreminde olduğu gibi Soma'da da gereken yardımları yapacaklarına iaret ederek, Valimiz ve kaymakamımızla görüştük. Galatasaray camiası olarak Soma'daki yaraları sarmak için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR