HT KULÜP

Hattat davayı kazandı

HABERİN FOTOĞRAFLARI

5 yıl önce bir trafik tartışmasında Burcu Hattat'a ağır bir ithamda bulunan veteriner Hasan Bulut, hakaret davası sonucunda Burcu Hattat’a 4 bin lira tazminat ödemeye mahkûm oldu.

Hattat Holding’in patronu Mehmet Hattat’ın gelini Burcu Hattat, 18 Mayıs 2010’da, aracı ile Levent’te bir kliniğin önünde durarak trafiği aksattı. Bunun üzerine Veteriner Hasan Bulut, Burcu Hattat’ın yanına gelerek sokak ortasında, “Sen insan mısın? Sen hayvansın, o...u, şerefsiz” diyerek ağır hakaret etti. Burcu Hattat, hakaret dolu sözler nedeniyle veteriner Bulut’a, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 20 bin liralık tazminat davası açtı.

'Darp edilen benim'

Mahkemede ifade veren Bulut hakarete uğrayanın kendisi olduğunu iddia ederek "Aracı yolu kapatınca arabayı arkaya almasını rica ettim. Davacı 'Siz kim oluyorsunuz?' diye bağırmaya başladı. Bana şerefsiz, p...k deyince ben de kendisine 'Ben p…ksem sen de o...usun' demek zorunda kaldım" dedi. Bulut ayrıca, Hattat’ın, "Sana gününü göstereceğim. Kim olduğumu biliyor musun?" diye tehdit ettiğini ileri sürdü, daha sonra da işyerinde darp edildiğini söyledi. Mahkeme, Bulut'u hakaretten suçlu bularak Burcu Hattat'a 4 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkûm etti. Davalı Hasan Bulut'un avukatı kararı temyiz etti. Taraflar arasında, 'darp iddiasıyla' İstanbul 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan ceza davasında ise sanıklar Nusret Yıldırımer, Ali Karaman ve Hakan Kılıç'a, basit yaralama, tehdit ve konut dokunulmazlığını ihlal suçlarından 1 yıl10 ay hapis cezası verildi.  Burcu Hattat ise bu davada beraat etti.

Kaynak: Hürriyet

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR