Gençlerbirliği'nden Beşiktaş’a transfer olan Dusko Tosic’in pop şarkıcısı eşi Jelena Karleusa, Türk futbolunun Yolanthe Cabau’dan sonraki yeni yengesi olarak anılıyor. Sırbistan’da pop star olan Karleusa, Kim Kardashian’a hem yeni saç tarzı hem de kıyafetleriyle kendisini kopyaladığı için veryansın etmesiyle de tanınıyor. İşte son günlerin en çok konuşulan kadınının ağzından hakkında merak edilenler...
- Türkiye’de olduğunuz için mutlu musunuz?
Elbette mutluyum. Türkiye’yle ilgili her şeyi seviyorum. Tarihinizi, müziğinizi, yemeklerinizi, her şeyi! Muhteşem bir halksınız, size çok saygı duyuyorum.

‘MUSTAFA SANDAL HARIKA’
- Türkiye’de konser planlarınız var mı?
Evet ama yaz sonundan önce bu planların gerçekleşeceğini sanmıyorum. Önce karşılıklı olarak birbirmizi tanımalıyız. Ama daha şimdiden Türkiye ile aramda bir aşk hikâyesi yaşanacağını hissedebiliyorum. Yaklaşık 20 yaşımdan beri müzik sektörünün içindeyim. Çok genç başladım, 10 tane rekora imza atan albüm yaptım, sadece çok büyük konserler verdim. Sırbistan’daki son konserimde 45 binden fazla insan vardı. Türkiye’deki dinleyicilerin önünde sahneye çıkmak için de sabırsızlanıyorum.
- Tarkan’ı sevdiğinizi biliyoruz. Türkiye’deki pop şarkıcıları arasında başka kimleri beğeniyorsunuz?
Evet, Tarkan harika. Mustafa Sandal da öyle. Harika sanatçılarınız, özellikle de kadın sanatçılarınız var.


Şahane sesler, güçlü kişilikler. Birkaç tanesini seçmek benim için çok zor. Sizin müzik dünyanızla çok fazla içli dışlı olmadığım için isim vererek, bilmeden kimseyi incitmek istemem. Lütfen bana bu okyanusta yüzmek için biraz zaman verin ki kim küçük balık, kim büyük öğrenebileyim. Bakalım kimi ‘yiyeceğim’, kim arkadaşım olacak? Ben sadece bir şarkıcı ya da şov dünyasının bir figürü değilim. Aynı zamanda ödüllü bir köşe yazarı ve insan hakları savunucusuyum, aktivistim. Avrupa’da çok iyi bilinen LGBT’yle ilgili aktivitelerde yer aldım. Size sarışın bir Playboy tavşanı gibi göründüğümün farkındayım ama bu görüntünün altında gizli bir roket bilim adamı beyni var.
‘DUSKO SAHADA UÇACAK’
- Kocanız Beşiktaş’ta oynuyor ve artık İstanbul’da yaşıyorsunuz. Bu şehri ne kadar tanıyorsunuz? Burada arkadaşlarınız var mı?
Dusko, Beşiktaş’ta oynadığı için çok mutlu ve gururlu. Bana Beşiktaş’ı her zaman çok sevdiğini söylüyor. Beşiktaş’a transferi kaderin bir cilvesi olabilir. Beşiktaş taraftarları şundan emin olsun, Dusko’nun sahada uçması için elimden geleni yapacağım. O harika bir adam, harika bir futbolcu, onunla gurur duyuyorum. Beşiktaş’a kalbini vermeye hazır olduğunu biliyorum. Biz Sırp’wız, savaşçı olarak doğmuşuz. İstanbul’a gelince, neredeyse hiç bilmediğimi söyleyebilirim. Ama bu şehrin bir yerlerinde D&G, Louis Vuitton, Gucci, Prada, Chanel ve Louboutin gibi iyi arkadaşlarımın olduğunu duydum. Yalnız kalmayacağım. Şaka tabii! Emina Sandal nerede? Onu aramam lazım.
‘Yolanthe de KİM?’
- Galatasaraylı futbolcu Wesley Sneijder’ın eşi Yolanthe Cabau Türkiye’de çok popüler, kısa zamanda yengemiz oldu. Siz kendisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yolanthe Cabau ile aranızda dostça bir rekabet oluşabilir mi?
Beni yanlış anlamayın ama Yolanthe de kim? Yenge ne demek? Ben Beşiktaş taraftarlarının yengesi olmayacağım, ben onların uğuru olacağım.
‘Modelliği diğer futbolcu eşleri yapsın’
- Eğer bu yönde bir teklif gelirse Türkiye’de modellik yapmayı düşünür müsünüz?
Modeller çok zayıf oluyor. Ben çok uzun boyluyum, boyum 1.80. Öte yandan etli butluyum. Benim kıvrımlı bir vücudum var bebeğim. Şu anda hiçbir zaman prenses olmak istemeyen ama başkan olmak isteyen bir kadınla konuşuyorsunuz. Modellik diğer futbolcu eşleri ya da sevgilileri için. Modellik yapmak onlar için hayatlarını yemek pişirerek ya da alışverişe çıkarak geçirmekten daha iyi olabilir. Onlara da saygı duyuyorum ama benim zaten bir mesleğim var. İşimi çok seviyorum. Sahneye adımımı atıp hayranlarımı karşımda gördüğüm her an büyük bir adrenalin hissediyorum. Kendi paramı kendim kazanıyorum. Benim için hayat bu!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR