2018 yılında kendiniz için sorumluluk alacak, yaptıklarınızdan daha fazlasını üstlenerek kişisel yolculuğunuza devam edeceksiniz. Gerçekten ne istediğinizi, neye ihtiyacınız olduğunu önünüzdeki 2.5 yılda görecek, başkalarından öğreneceklerinizi yabana atmayacaksınız. Bu yılı yeniden doğuş yılı olarak görün, dirayet ve sağlamlıkla silkelenin ve yolunuza devam edin.
2018 yılında yeni insanlarla tanışacak, onlarla işbirliği içinde olacak, sosyal ortamlarınızdaki kişilerden istediğiniz destek ve yardımı bulacaksınız. Çevrenizin varlığı ve buradan gelecek iş fırsatları yüzünüzü güldürebilir. Arkadaş ortamlarınızda stratejik, derine giden, araştıran yönlerinizle farkedileceksiniz. Yine organizasyon veya etkinlik içerikli bir işle uğraşıyorsanız detaycılığınızla göz doldurabilirsiniz. Fırsatlar birçok alandan karşınıza çıkabilir. Bir yandan da birden fazla işten elde edilen gelirleriniz artabilir ve geleceğinize yönelik planlarınızı devreye sokabilirsiniz.
İŞ/PARA/KARİYER
08-09-10 Ocak’ta kariyer hayatınızda çok önemli bir adım atacaksınız. Etrafınıza saçtığınız güven ve cesaretle gelecek adımlarınızı hızlandıracaksınız. Çevreniz hayatınızı geliştirmeniz ve ilerlemeniz için size büyük fırsatlar sunacak.
17 Ocak ve sonrasında kafanızdaki planlarınızı, adımlarınızı, başlangıçlarınızı uygulayacaksınız. Bu yeniay önemli adımlarınızda sizi destekliyor. 1 yılın konularını bu yeniayla birlikte başlatabilirsiniz.
31 Ocak’ta oluşan Tam Ay tutulması ortak para hanenizde oluşuyor. Ortaklaşa parasal gelirlerinizde beklenmedik ve ani oluşumlar gündeme gelebilir. Bir borç, ödeme, gözden kaçırılmış bir evrak, sigorta, prim konusuna dikkat edin.


Şubat ayın ticari becerileriniz, para konuşmalarınız artarken 03-04-11 Şubat tarihlerinde değişik ve farklı fırsatlarda maddi alanınızı hareketlendirebilir. Sosyal çevrenizden gelecek bir iş size çok kazandırabilir yalnız aşırı iyimserlikle hareket etmemeli, tutamayacağınız sözler altına girmemelisiniz.
16 Şubat’ta oluşan Parçalı Güneş Tutulması, maddi konularda hızlı ve beklenmedik gelişmeleri karşınıza getirebilir. Kendi para kazanımlarınıza, cebinize giren parayla ilgilenecek ve yatırımlarınızı arttıracak işlerin önünüze geldiğini bu tutulmayla beraber farkedeceksiniz sevgili Oğlaklar. Hızlı gelişmeler ev alım, satım işlerinizde kapıları sonuna kadar aralayabilir.
Mart ayının başında planlanan işleriniz tıkır tıkır işleyebilir. Yeni tanıştığınız insanlardan girişimleriniz adına büyük şanslar görebilirsiniz. Yaptığınız işlerde 01-02-03 Mart’ta kendinizi çok iyi hissedeceksiniz.


31 Mart kariyerinizde önemli sonuçlara ulaşmanızı sağlayacak. Bir projenizde nihai bir sonuca ulaşabilir veya iş hayatınızda bazı hassas oluşumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu süreçte aileniz ve kariyeriniz arasındaki dengeye özen gösterin.
24 Nisan’dan sonra işinizi seveceğiniz, hizmet etmekten mutluluk duyacağınız bir dönem başlıyor. Beraber çalıştığınız insanlarla iletişiminiz hızlanabilir, çok şey paylaşabilirsiniz.
19 Mayıs’tan sonra önemli iş birlikleri, yeni sözleşmeler, kontratlar yapmak için harika bir dönem.18-23-25 Mayıs hem özel hayatınızda, hem de iş alanlarınızda şanslı etkileşimler altında olacaksınız.
26 Haziran’da Mars para alanlarınızda geriliyor. Ağustos ortasına kadar Mars maddi konularda sıkıntı ve sorunlar yaşayabilir. Para harcamalarınız yüksek olabilir veya bu dönemde başlattığınız işlerden istediğiniz sonuçları almakta zorlanabilirsiniz.
27 Temmuz’da oluşan tam Ay tutulması, para evinizde gerçekleşiyor. Bu Ay Tutulması’yla beraber parasal konularda beklenmedik durum ve koşullarla karşılaşabilirsiniz. Elinize bir miktar para geçebilir. Para dengenizi bu Tutulma zamanı iyi oturtmalı, ani kararlardan kaçınmalısınız.
07 Ağustos itibarıyla sevginizi daha çok iş hayatınıza akıtacaksınız. Toplum önünde güçlü ve adil duruşunuzla herkesin beğenisini toplayabilir, önemli iş birlikleri içine girebilirsiniz. Bu dönem tatil yapacaksanız kısa tutmaya çalışın, zira kariyer ve iş alanlarınızda güzel açılımlara açıksınız.
09 Eylül ve sonrasında seyahat, eğitim, yabancılarla yapılacak olan işler, ticaret, medya, yayıcılık, hukuk alanlarınızdaki kararlarınız uygulamaya konulabilir. Bu alandaki fırsatları kalıcı işlere çevirmek isteyebilirsiniz.
11-16 Eylül hayatınızın genişlediği, güzelleştiği, fırsatların oluk oluk karşınıza aktığı tarihler olacak.
08 Kasım’da Jüpiter Yay burcuna geçiyor. Biraz dinleneceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Kendinizi, ruhunuzu keşfedecek, yardımlaşmayı ön plana çıkaracak ve daha ruhani şeylerin peşinde koşacaksınız.
22 Aralık itibarıyla kendinizi göstereceğiniz bir dönem başlıyor. Özel alanlarınıza vakit ayıracak, sevdiklerinizin düşündüklerine, yapacaklarınıza önem vereceksiniz.
AŞK/ EVLİLİK/ İLİŞKİLER
11 Şubat itibarıyla yakın çevrenizle olan ilişkilerinizi önemseyeceksiniz. Akrabalarınız, kardeşleriniz, yakın dostlarınızla bir olmak isteyebilir, kısa vadeli planlar içine girebilirsiniz.
06 Mart ve sonrasında ailevi konular konuşulmaya başlanıyor. Bir gün sonra bu alanlarınıza Venüs’ün girmesiyle beraber aile hayatınızda sevdiklerinizle paylaşımlarınızı ve konuşmalarınızı hızlandıracaksınız. Geçtiğiniz ay yaşadıklarınızı telafi etmenin zamanı gelmiş bulunuyor.
23 Mart itibarıyla Merkür ev, aile ve yuva alanlarınızda gerileyecek. Bu alanlarda daha önceden karşınız gelmiş bazı sorunlar yeniden alevlenebilir. Ailenizde iletişiminize dikkat etmelisiniz.
Nisan ayında aşk hayatınız, ailevi konularınız hayatınızın merkezinde olabilir. 02 Nisan’da aile yaşantınızda alınan kararlar sizi zorlayabilir. Sinirli ve agresif yapınızla eski defterlerin açılmasını, konuşulmasını onaylamayabilirsiniz. 04-05 Nisan’da bu etkilere dikkat edin.
16 Nisan’daki yeniay’da ailenizle ilgili kararlarınızı devreye sokacaksınız. Emlak alım, satım, yer değiştirme, aile bireylerinizin hayatıyla ilgili önemli kararlarınızı bu yeniay yapabilirsiniz.
15 Mayıs’ta aşk hayatınız, çocuğunuz, sanatsal işlerinizde alınacak kararları devreye sokacaksınız. İstediğiniz bir ilişkiye başlayabilir, yeni bir ilişkinin tohumlarını Bu tarih ve sonrasında atabilirsiniz.
Haziran başında sosyal çevrenizden alacağınız desteklerle sevdiğiniz insana evlilik teklifinde bulunabilirsiniz. Ya da yapacağınız bir plan karşı tarafın hoşuna gidebilir. 01-02 Haziran bu anlamda destekleniyorsunuz.
13 Temmuz’da oluşan Parçalı Güneş Tutulması, özel hayatınızda, ikili ilişkilerinizde hızlı olaylar yaşamanıza neden olacak. Partnerinizin hayatındaki hızlı gelişmeler sizin hayatınızı da etkileyebilir. Taşınma, yer değiştirme, ortaklı bir projeye veya işe dahil olmak öne çıkabilir. Hukuki meselelerle, açık düşmanlıklarla karşılaşabilirsiniz.
Ağustos ayı maddi konularda biraz zorlayıcı etkilerle başlayabilir sevgili Oğlaklar. Eğlence, çocuk ve aşk evinizdeki değişimler, sürpriz gelişmeler harcamalarınızı arttırabilir. Zorlanabilirsiniz.
06 Ekim’de Venüs geriliyor. Arkadaşlarınızla aranızdaki ilişkileri, sosyal çevre bağınızı sorgulamanıza neden olacak olan venüs gerilemesinde eski dostluklar, eski çevre ve arkadaşlarınızda daha fazla görüşeceksiniz.


24 Ekim’de oluşan Dolunay, aşk hayatınızı, özel ilişkilerinizi etkileyecek. Vereceğiniz ani kararlar bu Dolunay’ı unutulmaz kılabilir. Gerginliklerinizi iyi kontrol etmelisiniz.
26-27-28 Kasım kendinizi maddi, manevi şanslı, mutlu ve huzurlu hissedeceğiniz tarihler. Bazı işlerinizde geri planda durmanın hayatınıza ne gibi rahatlıklar sağladığını görebilirsiniz.
SAĞLIK
Bu sene satürnden alacağınız hayatınızı yeniden yapılandırma etkileriyle üzerinizde gereğinden fazla sorumluluk hissedebilirsiniz. Dar bakış açınızla kendi yaşam canlılığınızı söndürmeyin ve sağlığınız için yapmanız gerekenleri ihmal etmeyin lütfen. Bunu özellikle


Aralık sonu doğan Oğlaklar daha fazla hissedebilirler. Eğer yükselen burcunuz ilk derecelerden Oğlak’sa, Satürn’ün geçişi önemli bir ameliyatı, sağlık sorununu gündeminize oturtabilir.
02 Nisan’da sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Kemikler, romatizma, çarpma, düşme, enerjinizin bloke olmasından kaynaklı sorunlar, aile yaşantınızda alınan kararlar sizi zorlayabilir.
30 Mayıs’tan sonra sağlığınızı gözden geçireceğiniz, doktor kontrollerinizi yaptıracağınız bir 15 günlük süreç içine gireceksiniz. Beslenme alışkanlıklarınızı, diyet şekillerinizi gözden geçirmek için harekete geçin.
EĞİTİM
İlk, orta ve lise eğitiminizde neptün’den aldığınız etkilerle bazı zorlanmalar oluşabilir. Yaratıcı derslerde hayat sizi daha fazla destekliyor. 11 Şubat ve sonrasında eğitim ve öğrenim hayatınızı daha fazla önemseyeceksiniz. Öğrenmekten mutluluk duyabilir, kendinizi rahat ve iyi hissettiğiniz derslerinizde güzel gelişmeler elde edebilirsiniz. Bu 3 haftalık dönemi iyi değerlendirin.
02 Mart’ta oluşan Dolunay zamanında bir kurs veya uzun zamandır istediğiniz bir seminer, geleceğe yönelik bir adım ilginizi büyük konulara ve olaylara kaydırmanıza neden olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR