Bugün öğlen saat 16:45 te İkizler burcunda bir parçalı ay tutulması yaşanacak. Astrolojide Tutulmalar önemli süreçlerin başlangıçlarına ve bitişlerine işaret ederler ve en önemlisi kadersel sayılabilecek etkileri bulunmaktadır.
İkizler burcu, bilgi, iletişim, teknoloji, haber alıp-verme, yazılı ve sözlü anlaşmaları, ilk öğretim, yakın komşu ilişkilerini simgeler. Yöneticisi Merkür, medya, basın, genç kesim, sekreterler, öğretmenler, gezginler, toptancılar, dedikoducular ve hırsızlarla ilgilidir. Bu alanlarda gizli saklı konular, sarsıcı bilgiler ortaya çıkabilir, skandallar, üzeri örtülmüş konular, ülkeler arası sırlar açığa çıkabilir.


Tutulmanın, Hava grubu bir burçta olması özellikle dünya üzerinde özellikle büyük sel ve fırtınadan dolayı kayıplar meydana gelebilir, sosyal olaylar, kargaşalar, ayaklanmalar, yıkıcı rüzgarlar oluşabilir.
İkizler burcu ve değişken burçlar (Yay, balık, başak) bu tutulmadan diğer burçlara göre daha fazla etkilenecekler. Tutulma esnasında oluşan venüs- plüton sekstili, bir gruba veya çevremize karşı daha derin duygularla hareket edeceğimizin altını çizmekte. Üzerimizde baskı kuracak, otoritesini göstermek arzusunda olacak insanlara doğru çekilebiliriz. Yine ay’ın jüpiterle birleşmesi, ortaya çıkan bilgileri yayabilir, dedikodu olasılığını arttırabilir. Karşımızdaki insanı daha fazla dinlemeli, anlatılanlara iyice kulak kabartmalı, bu dönem olayların ardındaki gerçekleri daha fazla araştırmalıyız. Duyacağımız şeylere hemen inanmamız, algımızı yanıltabilir.
BUGÜN DOĞANLAR
Bugün doğduysanız; zeki, yetenekli, yaratıcı bir insansınız. Bazı konularda ağır hareket etmeniz bazen ayağınıza kadar gelen şansları tepmenize neden oluyor. Hayatınızda akrabalarınızdan ve yakınlarınızdan hep destek göreceksiniz. Önemli bir miras elinize geçebilir. Bu sene, duygusal hyatınızda dikkatli adımlar atmalısınız. Geçmişte halledilmemiş konu ve olaylar gündeminizde olacak.
Koç Burcu: Akraba veya kardeşlerinizin hayatındaki oluşumlar ve bazı konular sizi de hassas kılabilir veya onlarla olan ilişkinizde bazı zorlanmalar yaşayabilirsiniz. İletişime dayalı işlerinizde hızlı olaylar gündeme gelecek.
Boğa Burcu: Oluşan ay tutulması yine parasal konuları hayatınızın merkezine taşıyabilir. Bu alanlarda hızlı ve ani olaylarla karşılaşabilirsiniz. Tahsil etmekte zorlandığınız bir ödeme veya alacağınız varsa elinize geçebilir.
İkizler Burcu: Tutulma aşk hayatınızda ve kişisel alanlarınızda önemli kararlar almanızı etkinleştiriyor. Bu tarih sonrası hayatınızda önemli değişimler yaşayacaksınız. İş alanlarınızda da beklediğiniz parasal destekler size rahat nefes aldıracak.
Yengeç Burcu: Bugün oluşan tutulma, sizin kadersel evinizde oluşacak. Bir olayın iç yüzünü öğreneceksiniz. Beklenmedik durumlara karşı hazırlıklı olun. Yine sağlığınızla ilgili konularda daha özenli olmanız gerekebilir.
Aslan Burcu: Ay tutulması, sizin arkadaşlık evinizde ve sosyal çevre alanlarınızda oluşacak. Bu dönem sonrası arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde bazı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Organizasyon veya gruplara dayalı işleriniz sonuca varabilir.
Başak Burcu: Bugün öğleden sonra oluşacak ay tutulması, kariyer hayatınızda yeni yönler çizebilir. Bu alanda yeni kararlar alabilir, yön değiştirebilir veya önemli girişimlerde bulunabilirsiniz. Kendinizi göstereceksiniz.
Terazi Burcu: Ay tutulması uzak çevre alanlarınızda gerçekleşecek. Bu tarih sonrası, medya, yabancı ortaklı işler seyahat alanlarınızda kararlarınız devreye girebilir. Beklediğiniz bir dava varsa sonuçlarına ulaşabileceğiniz bir dönem.
Akrep Burcu: Ortaklaşa para alanlarınızda ay tutulması gerçekleşecek. Bu dönem parasal konular kafanızda fazlasıyla yer etmiş olacak. Tam da bir yerden beklediğiniz bir para varken ortaya çıkacak bir ödeme sizi sıkıştırabilir.
Yay Burcu: Bu tutulma sizin aşk, evlilik ve ikili ilişkilerinizde gerçekleşecek. O yüzden ani ve beklenmedik kararların bu tarihten sonra alınması söz konusu olabilir. Yine taşınmayla, danışmanlıkla ilgili konular gündeminize yerleşebilir.
Oğlak Burcu: İş, hizmet alanlarınızda beklenmediğiniz olaylarla karşılaşacağınız bir dönem olabilir. Yine beklediğiniz, başvuruda bulunduğunuz bir iş varsa bu işin sonuçlarıyla karşılaşabilirsiniz. Çevrenizden güzel destekler göreceksiniz.
Kova Burcu: Aşkı yaşamak, etkilerini hissetmek, çocuk sahibi olmak veya bu alanlarınızda kararlar almak ve sonuçlara ulaşmak için harika bir dönem. İş alanlarınızda da yaratıcılığınızı ve gücünüzü kullanabileceksiniz.
Balık Burcu: Bugün oluşan ay tutulması sizin ev ve aile alanlarınızı etkileyecek. Evinizle ilgili konularda yeni konular gündeminizde olabilir ya da ailevi meselelerde bir olayın ortaya çıkması söz konusu olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR