HT KULÜP

Günlük Burç Yorumları

Bugünkü burcunuz neler söylüyor?

Jüpiter başak burcunda

11 ağustos Salı günü neşe, zenginlik ve bolluk temsilcisi Jüpiter Aslan burcundan ayrılarak Başak burcuna geçiyor. Zevki, keyifi ve eğlenceyi seven Jüpiter her yıl bir burcun kimliğine bürünerek, o burcun konu ve temalarını daha da abartarak, büyüterek, geliştirerek yoluna devam eder. Geçtiğimiz dönem Aslan burcunda eğlenceyi, aşkı, keyfi, çocuklarla ilgili temaları, riskli işleri bizlere deneyimleten ve hayata daha büyük gözlerle baktıran Jüpiter artık tam anlamıyla yön değiştirerek 2016 yazının ortalarına kadar Başak burcunda seyiredecek.

Küçük detaylardan fayda sağlamaya başlıyoruz!

Başak burcu, burçlar kuşağının en pratik, en mütevazı, en çalışkan burçlarından birtanesidir. Jüpiter in bu burca geçmesi, pratik işlerin, pratik uygulamaların önem kazanacağının altını çiziyor. Şimdiye kadar farketmediğimiz detaylar hayatımızda önemli yer edebilir. Herkes yaptığı işin detaylarıyla birbirinden ayrılarak farkını ortaya koyabilir. İçerik üretmek, işin mekanik ve mühendislik kısımlarına daha fazla vakit harcamak önemli olacak. Aslan temasında öne çıkan büyük ve gösterişli projeler, daha pratik, daha oturaklı, daha işlevsel ve detaylı işlere yerini bırakacak. İnanç, iman ve kişisel disiplinle birçok işin üstesinden gelmeye başlayacağız. Çalışkanlığımız ve üretkenliğimiz artabilir. Bu dönemi büyük fikirleri, realiteye, gerçekliğe dönüştürme zamanı olarak görmeliyiz.

Sağlıklı yaşam

Sağlıklı yaşamaya her zaman diğer burçlardan daha fazla önem veren Başak burcundaki Jüpiter, sağlık, hijyen ve doğal yaşamla ilgili her tür konuyu hayatımızın merkezine taşıyacak. Vücudumuza önem vermenin, sağlıklı beslenmenin, diyetin, doğal yöntemlerle beslenmenin, organik tarımın, organik üretimin daha da artacağını söyleyebiliriz. Önümüzdeki yıl herkes obsesif bir şekilde doğallığın ve sağlıklı olmanın yollarını bulmaya çalışabilir. Kullandığımız malzemelerin içinde neler var, sağlığımıza nasıl etki ediyorlar, bu ve bunun gibi soruların cevaplarını bulmanın peşine düşebiliriz. Ruhumuzla, vücumuzu dengede tutmanın yollarını arayacağız. Yine medikal alanlar, ilaç sektörü bu gelişimden nasibini alacak. Tüketicilerin derin araştırmaları, bu sektörün daha bilinçli ve daha gerçekçi bir şekle bürünmesine yarayacak.

Yeni işler yeni deneyimler!

Bu dönemde araştırma gerektiren işlere yönelme, akademik kariyere geri dönüşler, bir konuyu derinlemesine inceleme isteğimiz yüksek çalışabilir. Yeni çalışmalarımızı rahatlıkla başlatabiliriz. İş, işçi, işverenler arasında olumlu köprüler yine bu süreçte kurulabilir.

Küçük ekonomi

Her zaman ekonomik olmayı başaran ve ne istediğini bilen Başak burcunda Jüpiter’in seyri, ekonomik alanda da küçülmeleri beraberinde getirirken, üretim destekli alanların daha da gelişmesine neden olacak. Maddi konularda daha sorumlu, daha bilinçli adımlar atmaya yatkın olacağız. “Gerçekten neye ihtiyacım var” sorusu, topluma ve insanlığa faydalı olabilme ihtiyacı gereksiz alışveriş ve tüketme isteğimizi köreltebilir. Yıl içinde Satürn den alacağı zorlayıcı açılarla küçülmeyen şirketlerin veya gereksiz harcamalara yatkın olan kurum ve kuruluşların ve elbette ki kişilerin işi biraz zorlaşacak. Mütevazı adımlar kazandıracak.

Özetleyecek olursak,

İş, hizmet, sağlık sektörleri daha fazla önem kazanıyor. Yine insan hakları, işçi hakları, hayvan hakları, muhasebe, beslenme, sağlık sektörleri, medikal alanlar, organik tarım, organik tekstil, bilişim ve yazılım alanlarında önemli gelişmeler kaydedilebilir. Net ve detay isteyen konu ve projeler öne geçiyor. Jüpiter bu burçta zararlı bir konumda olduğu için büyük resmi görmekte zorlanabilir, zaman zaman ayrıntıların içinde boğulabiliriz. Başkalarını düşünmekten, yardım etmekten mutluluk duyacağız ama yardım isteğimizi çokta abartmayalım yoksa başımıza olur olmadık işler açılabilir. Yine eleştiri mekanizmamızı biraz aşağıya çekerek, mükemmelliği takıntı yapmadan yapabileceklerimiz konusunda kendimizi aşırı zorlamayalım, başkalarını da zorlamayalım. Bana kalırsa Jüpiter Başak ın en güzel tarafı, neye ihtiyacımız olacağını görmek ve küçük şeylerden de zevk alınacağını farketmek olacak. Bu dönemde buna gerçekten çok ihtiyacımız var...

Jüpiter’in Başak burcunda dolaşmasından en çok 1944-1945, 1955-1956, 1967-1968, 1979-1980 yılında doğanlar ve yükseleni ve ana burcu Başak olanlar daha fazla fayda sağlayabilirler. Yine toprak grupları olan Oğlak ve Boğa ları da etkili ve keyifli bir yıl bekliyor. Ve jüpiter Başak filmimiz başlasın! İyi seyirler....


BUGÜN DOĞANLAR

Bugün doğduysanız; dost canlısı, akıllı, sempatik, yapıcı ama sinirli bir insansınız. Kendi bildiğinizi okumaya meraklı olduğunuzdan, çevrenizde size yardım etmek isteyen insanları görmüyorsunuz. Kendi kafanıza göre seçtiğiniz arkadaşlarınızla sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu sene, maddi konularda güzel gelişmeler içindesiniz.

Koç Burcu: Yeni işlere, tekliflere, sizi yukarıya taşıyacak fırsatlara 1 yıl boyunca daha fazla açık olacaksınız. İşinizdeki gelişmeleri iyi kullanmalısınız. Sağlığınızda da güzel gelişmeler olabilir. Sağlıklı olmayı, diyet yapmayı, doğal yollarla beslenmeyi abartabilirsiniz.

Boğa Burcu: Bu dönem itibarıyla aşk hayatınızın önemli bir parçası haline gelmeye başlayacak. Aşk, eğlence, yaratıcılık, sanat ve çocuklar konusunda  inanılmaz şanslar yakalayacaksınız. Çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız yıldızlar sizden yana olacak.

İkizler Burcu: Bugün itibarıyla aile hayatınızda şanslı ve mutlu bir döneme giriyorsunuz. Evlenmek ve yuva kurmak istiyorsanız harekete geçin. Ailevi ilişkileriniz size huzur ve mutluluk getirecek. Daha çok evinizde vakit geçirebilir, aile hayatınızın bereket ve bolluğa kavuştuğuna şahit olabilirsiniz.

Yengeç Burcu: Bugünden sonra satış, reklam, iletişim, bilgisayar, pazarlama, pazarlama, yazma gibi işleriniz varsa yeni fırsat ve şansların olacağı bir döneme giriş yapacaksınız. Yine akraba, kardeşleriniz, kuzen veya yakın dostlarınızla bağlantılarınızı kuvvetlendireceksiniz.

Aslan Burcu: Parasal konularda oldukça şanslı olacağınız bir döneme giriş yapıyorsunuz. Ticari bir işiniz varsa bu 1 yıllık  dönemde işinizde bolluk ve bereketi fazlasıyla tadabilirsiniz.. Parasal anlamda güzel şanslara sahip olacaksınız.

Başak Burcu: 1 yıl boyunca  şansı üzerinizde hissedecek, el attığınız her tür girişimden inanılmaz faydalar sağlayacaksınız.Rüzgar sizin tarafınızdan esmeye başlayacak. Rüzgarı arkanıza alın ve en önde hedefleriniz için ilerleyin. Şans ve güzellikler sizden yana...

Terazi Burcu: Kendinizi, ruhunuzu keşfetmek, yardımlaşmayı ön plana çıkarmak ve daha ruhani şeylerin peşinde koşmak isteyeceksiniz. Jüpiter 1 yıl boyunca sizi her türlü olumsuzluk karşısında koruyacak. Maneviyata yönelmek, bilinçaltınızı düzenlemek ve farkındalığınızı arttırmak için uğraşabilirsiniz.

Akrep Burcu: Jüpiter sizin sosyal çevre alanlarınızı hareketlendirmeye başlayacak. Çevreniz ve arkadaşlarınız değişmeye başlayacak. Yeni gireceğiniz çevrelerde, yeni tanışacağınız insanlar size yeni ve beklenmedik fırsatlar sunabilir. Geleceğiniz adına güzel işlerin devrede olacak.

Yay Burcu: Jüpiter iş ve kariyer alanlarında yeni fırsatlar ve şanslar sunmaya başlayacak.  İnanılmaz güzel işlerle ve projelerle karşılaşabilirsiniz. Tüm yıl boyunca çalışmaktan, üretmekten, daha çok kalabalıkların karşısında kendinizi göstermeyi seveceksiniz. Kariyer ve iş bağlantılarınız için harika bir yıl var önünüzde.

Oğlak Burcu: Bu tarihten sonra medya, yabancılarla yapılacak işler, ticaret, ithalat, ihracat, yayıncılık, hukuk, iş seyahatleri, eğitmenlik, eğitim, deniz aşırı ülkelerle girişilecek ticaret, turizm sektörlerinde başarı ve şansınız yüksek olacak. 1 yıl boyunca kapıların sonuna kadar açık olduğunu farkedeceksiniz.

Kova Burcu: 1 yıl boyunca kredi, faiz, vergi, ortaklaşa gelirler alanlarınızda fırsatlar karşınıza çıkabilir. Eşinizin veya partnerinizin kaynaklarından ve gelirlerinden olumlu bir şekilde yararlanabilirsiniz. Sigorta konularında ve vergi konularınızda şans sizden yana olacak.

Balık Burcu: Bu tarihten sonra evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklı işlerinizde fırsatlar sizinle olacak. Bekarsanız bu 1 yıllık süreçte evliliğe adım atabilir, ilişkinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Evliyseniz evlilik ve beraberliklerinizden şans ve fayda sağlayacaksınız.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR