HT KULÜP
HABER HATTI
HT KULÜP YAZARLARI
Kadınlar gününüz kutlu olsun 07 Mart 2011 Pazartesi, 17:17:06

Pazartesi, çarşamba ve cumartesi günleri Habertürk Gazetesi HT Magazin ekinde 'Unisex' köşesinde zaten buluşuyoruz. Ama Reşat Balcıoğlu arayıp "Hadi bize bir şeyler yaz" dediği zaman hiç düşünmeden kabul ettim. Çünkü HT Kulüp'ün kalitesiyle sizlere ulaşmak çok farklı.

Cemiyet hayatını düzeyli ve kaliteli anlatan başka bir site daha yok. O yüzden HT Kulüp'te olmak bir ayrıcalık. Ben de, artık haftada bir gün burada bu köşede sizlerle buluşacağım. Yani çok eğleneceğiz. Benden söylemesi.

Şimdi ben diyorum ki, bu köşe benden daha çok sizin olsun. Bana her konuda yazın. Burada enine boyuna tartışalım. Ama tabii tadını kaçırmadan. Tadında ve seviyeli haberler yapalım. Dikkate alınması gereken detayları birlikte çıkartalım ortaya.
Beni bilen bilir. Ben sizler uyurken genelde uyumuyorum. Sabahlara kadar gezip gece hayatının nabzını tutan tek kadın gazeteciyim.

Ve son zamanlarda şunu fark ettim ki, gece hayatını kadınlar yavaş yavaş ele geçiriyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü olması sebebiyle de bu konudan bahsedeyim istedim. Mekanlarda son zamanlarda o kadar çok kadın müşteri var ki, şaşırmamak mümkün değil.

Bir de üstelik, "Ne kadar çok kadın var" cümlesi herkesin ağzında. Sevineyim mi, üzüleyim mi bilemiyorum ama gerçekten kadın nüfusunda bir patlama var.

Üstelik hepsi de acayip eğleniyorlar. "Peki tamam bu kadar çok kadın var da, erkekler nerede?" diyecek olursanız hemen söyleyeyim. Gözlerden uzak mekanlarda eğleniyorlar. Ya da evde oturup maç izliyorlar.

Geçen gün bir kadın arkadaşımla konuşuyorum. O gece mekana 15 kadın arkadaşıyla gelmiş, felekten bir gece geçiriyorlar. Kız arkadaşım bana, "Şu gördüğün kadınların hepsi evli, iyi otomobillere biniyorlar. Çocukları var ve durumları çok iyi. Ama mutlu değiller" dedi.

Tüh ya ben çok üzülüyorum. Bence evli insanlar mutluluğu böyle yalnız yalnız değil, birlikte aramaları lazım. Artık gece hayatında daha çok evli ve mutlu çift görmek istiyorum. Umudum var. Olacak.

Bu arada ben bu akşam yani Dünya Kadınlar Günü nedeniyle ödül alacağım. ZEREV (Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve Eğitim Vakfı) dün beni onurlandırıyor. Yani beni "2010 Başarılı Kadın Gazeteci" ödülüne layık görmüşler.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Ve bundan böyle her pazartesi sizinle HT Kulüp'de buluşacağız. Kaçırmayın derim.


Yazarın diğer yazıları