Alışılagelmiş lezzetlerden sıkılanlar için size yeni bir mekan önereceğim. Ezberleri bozmayı ve gastronomi dünyasında yeni bir sayfa açmayı hedef edinmiş Başkent Grup Restaurant İşletmeleri'nin yeni markası; “Lezzetin Rengi” SARI Restoran'ı sizler için deneyimledim. “Yeni nesil restorancılık” ana temasıyla yola çıkan SARI Restoran, İstanbul’un en eski elit semtlerinden birisi olan Florya’da yer alıyor.

Her katta bulunan geniş ve lüks dekore edilmiş vip odaları yanısıra kendine ait özel otoparkında ücretsiz vale hizmeti, çocuklu aileler için uzman oyun ablası kontrolündeki çocuk oyun odası, bebek bakım odası ve mescid gibi sosyal hizmetleriyle de müşteri memnuniyetinin en üst seviyede tutuluyor.

Sarı Restoranın otuz kişilik profesyonel mutfak ekibinin başında ise daha önceleri yurtdışında pek çok ünlü Michelin yıldızlı restoranların mutfağında eğitim almış olan ve yurtiçi ve yurtdışında beş yıldızlı tanınmış otellerin mutfaklarını yönetmiş olan ünlü Şef Aziz Tanrıkulu bulunuyor.

Gelelim menüsüne... Türkiye’de ilk defa Sarı Restoran tarafından servis edilen “Deve burger” , “Bonfileli kadayıf dolması” ya da “Köz patlıcan dondurmalı dana Carpaccio” gibi kendine has tariflerin yanı sıra “Steak” çeşitleri yada Gaziantep yöresine ait kuzular kullanılarak hazırlanmış geleneksel kebap çeşitleri servis ediliyor.

Daha fazlasını isteyenler için ise hamuru kendi mutfağında açılmış taze makarna gurubu ve birinci sınıf unuyla ,taze peynir çeşitleriyle İtalyadakileri aratmayacak lezzetteki pizza çeşitleri gibi diğer alternatifler ise lezzet anılarınızı zenginleştirmenizi sağlıyor.

Kahvaltıları da es geçmemek lazım... Kahvaltı süresince taş fırında yapılıp taze taze sıcacık servis edilen özel tarifli puf ekmeği, pişi ve sigara börekleri gibi hamur işleri de dahil, dondurulmuş hazır gıdalar kullanılmadan kendi açık mutfağında titizlikle hazırlanıyor.

Florya'da lezzetli alternatifler sunan Sarı Restaurant'ı deneyimlemenizi tavsiye ederim.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR