HT KULÜP

Çengelköy'ün yeni lezzet durağı

İstanbul Anadolu yakasında Dünya mutfağından seçme lezzetler tadabileceğiniz bir adres Beyaz Bosphorus...

Çengelköy'de yer alan Dünya mutfağı, brasserie, restoran ve kafe konseptiyle hizmete giren Beyaz Bosphorus, muhteşem bir Boğaz manzarasına sahip. Çengelköy'deki yalılarından birinin yeme-içme konseptine uygun olarak yeniden dizayn edilip, yepyeni bir çehre kazandırılması ve Beyaz Bosphorus adı verilmesiyle İstanbul, lezzet anlayışı ve menüsüyle adından çok söz ettirecek bir mekan kazanmış oldu.

Mekanı ilk gördüğümde tabii ki kusursuz Boğaz manzarası beni büyüledi. Mutfağı ünlü şef Turgut Ay tarafından yönetilmeye başlayan restoran, Dünya mutfağı, Akdeniz mutfağı ve Türk mutfağının seçkin lezzetlerini bir araya getiren zengin mönüsü, kısa sürede ünü ağızdan ağıza yayılan muhteşem kahvaltı servisiyle kısa sürede adından uzun süre söz ettirecek gibi gözüküyor.

Hardal glazeli Norveç somonu, kadayıfta karides, sıcak tabakta T-Bone steak, baklava yufkasında karamelize ananas, kinoa salata gibi değişik lezzetli tadabileceğiniz restoranda her şey dört dörtlük.Çengelköy İskelesine komşu, denize sıfır bir yalı, geçtiğimiz ayın ortasından itibaren faaliyete başladı. Menüsünden Dünya Mutfağı, Brasserie, Restoran, Kafe lezzetleri bulunuyor.

Beyaz Bosphorus'un kahvaltısı da çok meşhur. Serpme olarak servis ettikleri kahvaltı mönüsünde oldukça çok çeşit var. Mersin'de özel olarak hazırlanan doğal ve ev yapımı reçeller, Şile'deki bahçeden özenle toplanan sebzeler ve organik yumurtalardan oluşan mönüde her şey sizin için hazırlanmış.Sizin de yolunuz Çengelköy'e düşerse bu olağanüstü lezzet durağına uğramanızı tavsiye ederim.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR